Ant-Man and The Wasp // Film incelemesi

4

Merhaba sevgili Konu Deposu takipçileri bugün sizlerle MCU’nun yeni çiçeği olan Ant-man and The Wasp filmini ele alacağız.

Öncelikle filme sıfır beklenti ile gittim. Beni tek heyecanladıran unsur Avangers 4 ile nasıl bağlayacak olmalarıydı. İlk film çok gerekli bir film değildi bana göre hatta olmasa da olurdu ama bu film ilk filme göre baya iyi olmuş. Kendini tekrara düşmemiş, bir ikinci film klişesi yaratmamış, üstüne koyarak gelmiş. Film Civil War sonrasını anlatmakta, bildiğiniz üzere Scott Lang namı değer Ant-man Cap’in tarafında olup devlete karşı çıkmıştı. Civil War sonrası Scott ev hapsine kapatılıyor Henry Pym ve Hope’u aranan kişi haline getiriyor. Filmin en başında Scott’ı ev hapsinde, Hope ve Henry Pym’i ise kaçamak yaşadığını görüyoruz. İlk filmin sonunda Henry, Hope’a Wasp kostümünü vermişti, şimdiki amaçları ise Kuantum boyutuna gidip Janet’ı yani Hope’un annesini kurtarmak olacak film bunun üzerine kurulmuş. Hatırlayacağınız üzere ilk film de Ant-man Kuantum alemine gidip geri gelmişti. Henry’de ulan Scott gitti geldi birşey olamadı benim karımda orda kaldı gidip kurtarayım bari diyip bir makine inşa ediyor. Fakat hesaba katmadıkları bir kötüyle karşılaşıyorlar; Ghost. Ghost, bir kaza sonucu hayalete dönüşmüş ve bundan kurtulmasının tek tolu Kuantum diyarına giderek Janet’ın enerjisini emmek. Tabi ki de Henry ve Hope bunu engellemeye çalışacak bunun içinde Scott’tan yardım istiyorlar. Durum böyle dostlar şimdi benim özellikle değinmek istediğim bir karakter var kendisine aşık oldum;

The Wasp; Muhteşem ya muhteşem bence bu filmi kurtaran Wasp olmuş. Evangeline lilly harika bir oyunculuk sergilemiş. Kostüm güzel olmuş, dövüş koreografileri tatlı, motivasyon güçlü tam anlamıyla efsane olmuş.

Filmin sonunda Kuantum alemine gidiliyor. Janet geri getiriliyor ve Janet’ta Ghost’un hastalığını orada edindiği yeteneklerle kısa süreliğine iyileştiriyor. Filmde 2 tane after credits sahnesi bulunmakta bunlardan en önemlisi ilki;

Film bittikten sonra Scott, Henry, Hope ve Janet’ı bir arada görüyoruz. Kuantum alemine gittikleri makinenin daha küçük versiyonun inşa eden Henry, Scott’tan tekrar oraya gidip Ghots’un tamamen iyileşmesi için enerji toplamasını istiyor. Tam o sırada Scott Kuantum boyutuna giriyor ve hey millet ben alemdeyim orda havalar nasıl diyor ve ses yok. İnfinity War filminde Thanos tüm taşları toplayıp insanlığın yarısını yok etmişti. Bu yok olanların arasına şimdi Janet, Hope ve Henry’de dahil oldu ve işin merakla beklenen tarafı Scott Kuantum aleminde kısılı kaldı. Bakalım Scott ordan nasıl kurtulacak ve Avangers 4′ e nasıl bağlanacak.

Toparlayacak olursak, film ilk filmden daha iyi olmuş. Özellikle bu aralar sinemada güzel film yok, keyifli vakit geçirmeniz için gidilebilecek bir film, pişman olmazsınız. Şimdilik benden bu kadar dostlar yeni incelemelerde görüşmek üzere esen kalın…

4 yorum “Ant-Man and The Wasp // Film incelemesi

  1. Filmin en büyük eksisi bana göre mantık hatalarıydı. Öncelikle küçülen evin içinde hiç mi eşyalar etrafa saçılmadı? Evin temeli yok muydu? Hani kuantum alemi zaman ve uzay açısından farklı bunu biliyoruz ama orada kadın bezden kıyafeti nerdem buldu?
    Neden her şeyin başına kuantum deyip filmlerdeki “çakma bilim”‘i bu kadar kalitesizleştirdiler? Bu gibi eksikler dışında incelemeye tamamen katılıyorum İnfinity War’dan sonra biraz daha rahat eğlenceli bir film olmuş.

  2. Bir tür olayları bağlantı filmi. Başlı başına gereksiz, evren için gerekli bir film.

  3. Infinity War dan sonra elbet beklentilerin aşağısında kalmıştır. Benim beklentim yoktu. Kız arkadaşımla gittim filme. Çıkışta hayatım değişmedi. Yürüyordum. İnsanlar nefes alıyordu. Film işte. Sadece filmi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir