RAMPAGE // Acayip Hayvanlara Benziyirsen // İnceleme

1

Selamlar, sevgiler, saygılar… Boş boş sıkılarak gezinirken, rastgele açıp izlemeye başladığım bu yapım, keyifli dakikalar geçirmeme vesile olmuştur. Açıkçası orta seviye bir yapım olmasına karşın, hiç bilmeden beklentisiz bir şekilde izlemiş olmam da izlerken keyif almamı arttıran subjektif detaylar arasında yer aldı.

Dwayne Johnson’ın hayat verdiği, Primatolog olan Davis Okoye üstünden ilerleyen bu film, karakterimizin bir gorille olan dostane bağını oldukça fazla işlemesinden dolayı, yüzümüzü güldüren ve içimizi ısıtan duygulara erişmemize olanak tanımıştır. Bu gorilin, uygulanan yanlış deneylerin ve akabinde ihmal ve kaza neticelerinden kaynaklanan, büyük bir canavara dönüşmesi itibariyle hikayemiz başlamaktadır.

Başından sonuna kadar boş sahnesi olmayan bu film, hikaye olarak sıradan sayılabilecek düzeyde olsa da aksiyon ve görsellik olarak oldukça tatmin edici yönleriyle dikkat çekmektedir. Jeffrey Dean Morgan’ı görmeye acıkmış biri olarak, bu filmde yan bir karaktere hayat verişinde ki performansı ve kendi yorumunu katışı, yüzümü epey güldürmeye yetti.

Film şöyledir, böyledir yeter dedim. Anladınız siz. Şimdi sıra kafa göz dalarak meramlarımı dile getirmekte. Hacılar film aksiyon üstüne aksiyon dolu. Ara sıra birkaç sahne hikaye anlatıyor. Ardından yine aksiyon, yine aksiyon. Bu aksiyonun üstüne, gerçek olamayacak detayların çok fazla eklendiği bir gerçek. Adam kurşun yiyor. Karnını azıcık tuta tuta binadan binaya atlıyor ve ölmüyor. Arayacak olursam, buna benzer ucuz detay çok fazla bu filmde. Bu film sıkıldığınızda, beyninizi çıkartıp izlemeniz gereken filmlerden. Görsellik olarak da üst seviye sahnesi çok fazla. Uzay var, patlama var, büyük hayvan dövüşleri var, hayvan insan çekişmeleri var, roket var, ordu var, bilim var, yani var oğlu var. Bunların yanında güldürmeye yetecek mizahlar var. Sıkıldıysanız ve kafanızı boşaltmak istiyorsunuz bu filmi izleyin. Sıkıcı bir film olmadığına dair garanti veririm. Oldukça sürükleyici, heyecanlandırıcı olan bu film, aynı zamanda gülümsemenize de vesile olacaktır. “Yok benim izleyeceğim bütün filmler felsefi ve şöyle böyle olacak.” diyorsanız, bu filmi izlemeyin. Aslında böyle biriyseniz de bu filmden zevk alma ihtimaliniz var. Keyfinize göre. Bir sonraki incelemeye kadar kendinize iyi bakın.

1 yorum “RAMPAGE // Acayip Hayvanlara Benziyirsen // İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir