Resident Evil 6: The Final Chapter (2017) – Bitmeyeydi İyiydi

12

Serinin son filmiyle yürekleri burkan bu yapımda üzüntü, sinir hissiyatlarını bir arada bize aksettirmektedir.

Resident Evil serisini bilen bilir, bilmeyen gitsin izlesin. İlk başta bilgisayar oyunu olarak karşımıza çıkan bu dünya, ardından sinema filmleri yapılarak vizyonda yerini almıştır. Bugüne kadarki en iyi zombi konulu yapım olduğu bizce tarışmasız kabul edilmesi gerekir diyoruz. Yada tartışılabilir de, tartışmak iyidir. Aksi fikri olan varsa, yorumda belirtebilir yada iletişimden bizlere ulaşabilir. Belki en iyisi olmadığına ikna eder. Kim bilir?

Bu serinin son filmine dönecek olursak en başta Resident Evil açlığımdan dolayı sevinçle, heyecanla filme girdiğimi belirtmek isterim. Ama beklentilerimi çokta karşılayamadı açıkçası. Beklentisiz gitseydim belki daha çok beğenirdim.

Filmde bugüne kadar yani serinin ilk 5 filminde işledikleri bütün konuları alıp çöpe atmışlar. Final yapabilmek uğruna seri falan kalmamış yani. Bizim Alice bir anda klon çıkıyor, nereden çıktığı belirsiz zombi panzehiri falan çıkıyor derken ne oluyor diyoruz.

Film önceki filmlerle o kadar bağlantısız yapılmış ki, filmin başında anlamamız için flashback sahnesi gösteriyorlar. Her gördüğümüz şeyde bu böyleydi dimi diyoruz, film yok değiştirdik şaka yaptık aslında böyle diyor. Sinir oldum izlerken. Filmden çıkıp düşünmeye başladığımda dahada sinir oldum.

Anlamayamadığım nokta ise şu filmdeki 2 tank nereden dönüyor. Dünyada 4-5 bin nüfus kalmış. Bunlar göreve gidip Hive denilen merkeze geri dönüyorlar. Tamamda nereye gittiniz? Niye gittiniz? Bu Hive nerden çıktı? Tam bu sorulara cevap ararken izleyici soru sormasın diye action sahneleri başlıyor.

Görselliğe ve action sahnelerine gelecek olursak, hiçbir şeyini kaybetmemiş. Bu bari sevindirdi beni. Action sahnelerinin koreografileri her zamanki gibi muazzamdı. Alice yine çıktı şovunu yaptı.

En sonunda panzehirle zombilerin ölüşünü seyretmeye başladık. Yani illada mutlu son. Sevenler kavuşur, prens prensesi öper.

Ne vardı insanlık yok olsa falan? Götünüzden panzehir uydurmayın hemen 1 filmde! İlk 5 filmde bu yoktu!

Bu inceleme pek olmadı ya. Normalde spoilersız ve spoilerlı olarak yapardım güncel filmleri ama ne bilim… Bu filminde pek olmayışından kaynaklı galiba.

Seriyi izlediyseniz bu filmi izleme mükellefiniz malesef var.

Sinemaya gitmeyin ama. Paranıza yazık. Sinemalarda bu aralar düzgün filmde yok. John Wick 2 vardı bi hala galiba. Millet deli gibi şu recep ivedik şeyine gidiyordu. Nasıl üzüldüm anlatamam, recebi izleyeceğinize gidin evinizde boş boş oturup duvara bakın, daha faydalı.

Kendinize iyi bakın, hoşçakalın…

 

12 yorum “Resident Evil 6: The Final Chapter (2017) – Bitmeyeydi İyiydi

 1. Filmin genel özeti ?? waouww denecek kadar iyi değil?ohohoho denecek kadar kötü değil? idare eder ?

 2. Bitmesi bence iyi oldu güzel filmler uzadıkca senaryo saçmalamaya başlıyor 😀 Yada defalarca super man gibi yada batman gibi bir çok kez tekrar tekrar çekiliyor konu değiştirip 🙂 Güzel olsun kısa seri olsun 🙂 Her zaman iyidir.

 3. konu kısır döngüye girmişti bence, zombilerden kaç, merkeze git, orayı patlat, kötü adamları döv. sonra yine zombilerden kaç. paylaşım için teşekkürler.

 4. her Resident Evil bölümünün kendine göre güzelliği vardı. final bölümü olması kötü aslında bunun dizisi yapılmalı The Walking Dead gibi çok tutardı.

 5. En sevdiğin aksiyon gerilim filminden biriydi resident evil serinin bitmesi kötü oldu

 6. Zirvede bırakmak her zaman iyidir. Gerçekten her serisi ayrı bir güzel. Paylaşım için sağol hocam.

 7. Bence bu seri devam etmeli. Çünkü zombi temali film serileri arasında bir kült oluşturabilecek potansiyele sahip. Ne yazık ki bu film, izleyiciler için seriyi hüzünlü bir şekilde bitirecek gibi görünüyor…

 8. bu seri filmlerin derdi de başka 😀 seriler yapılırken herkes 3ten sonra bitsin bitsin der bitince de aaa bitti 🙂 şaka maka bitmeyeydi iyidi

 9. Daha da uzatılacak konu kalmamıştı zaten bitmesi iyi oldu. Çocukluğumdan beri resident evil oynunu oynarım filmi pek hoşuma gitmedi fakat bütün serileri milla jovovich’in hatırına izledim:)

 10. Bitmesi iyi oldu gerçekten 🙂 Artık bazı şeyler tekrar etmeye başlamıştı, diziye döndü. Bence süpriz yapıp final chapter 2 yi çıkarabilirler.

 11. Resident evil en sevdiğim macera dolu film serisi ve son filminde biraz kopukluklar olsa da yine harika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir