Along with the Gods: The Two Worlds // Umulandan Fazlası // Film İncelemesi

4

Orada burada rastgele film ararken Along with the Gods: The Two Worlds filmiyle karşılaştım. Konusunda ahiret ile ilgili bir şeyler yazıyordu. Aksiyonu falan fazlaymış diye okudum. “Ne kaybederim ki” dedim. Kötü bir film bile olsa, en azından aksiyon sahneleri izlemiş olurum. Sıkarsa yine ikince ekran açık olur, diğer ekranda da bir taraftan oyun oynarım.

Olaylar hiç öyle ilerlemedi. Film başından sonuna kadar beni içine çekmeyi başardı. Oyunun yüzüne bakmayıp, kapattım. Oyunu merak edenler olabilir. Merak etmeye devam etsinler. 🙂

Senaryonun mantıksız ve tahmin edilebilirliği en yakındığım konular olmuştur. Bu filmin senaryosu belki tahmin edilebilirlik içerebiliyordu ama yine de kendi içinde çelişen noktası çok azdı. Aksiyon ve konu ilerleyişi peş peşe geldi ve film durmadı. Hiç boşluk olmadan devam etti. Abuk sabuk, uzun uzun bakışma sahneleri yoktu. Güney Kore filmi ama Amerikan yapımı filmlere taş çıkartan aksiyon sahneleri vardı. Bu aksiyon sahneleri tek düze olaylar zincirinden oluşmamakla beraber, bir sürü farklı dinamik barındırıyordu.

Ufaktan biraz filmden bahsedeyim. Ölen bir vatandaşın ahirette ki yolculuğuna eşlik eden melekler bulunmaktadır. Konu bunun üstünden ilerlemektedir ama sandığınız gibi bir ahiret teması yok ortada. Ahirete farklı boyutlarda fantastik ögeler eklenmiş ve çok değişik bir anlayış ile harmanlanmış. Zevkinizi kaçırmamak için tam detay vermiyorum.

Size dürüst olacağım. Drama sahnelerine gelindiğinde film can sıkıcı hale geldi, benim için. Yalnız bu sahneler uzun süren cinsten değildi. Bunun sayesinde can sıkıntımda kısa sürdü. Genelde konunun ilerleyişine ve özellikle aksiyon sahnelerinde ki detaylara yoğun önem verilmiş. Oyunculuklar ise oldukça iyi düzeydeydi ama laçka bulduğum yan karakterler de oldu.

İzleyecek film arıyorsanız bu filmi düşünmeden izleyin derim. Sizi direkt olarak ekrana kilitleyecektir. Senaryosunu ben çok sevdim ama siz sevmeseniz bile alışılmışın dışı aksiyon sahneleriyle size yine güzel vakit geçittirecektir. Bu filmin ikincisi de bulunmaktadır. Onu henüz izlemedim ama muhtemelen siz bu yazıyı okurken onu da izlemiş olurum. Ekstra yorum ekleyeceğimi sanmıyorum. Çok istek olursa, belki. Kendinize iyi bakın.

4 yorum “Along with the Gods: The Two Worlds // Umulandan Fazlası // Film İncelemesi

  1. kore sinemasını ön yargım git gide azalıyor. inceleme için elinize sağlık. oldukça başarılı

  2. merhaba
    filmleri çok beğendik.koreliler hayran olunası konular buluyorlar.acaba bunun gibi güzellikteki konulu; dizilerden ve filmlerden önerebilecekleriniz var mı?Şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir