Avengers: Endgame // Fragman İncelemesi ve Teoriler

4

Uzun zamandır artık filmden daha çok beklenen Avengers 4 fragmanı cuma günü geldi. Filmin adı beklendiği gibi Endgame oldu. Bu kadar hype yaratıp daha sonra Endgame adını koymak bana pek mantıklı gelmedi açıkcası. Fragman çok iyi olmuş, bize neredeyse hiçbir şey göstermemişler ama fragmanın beğenmediğim bir yanı da vardı: Sondaki gereksiz Marvel espirisi. Sen 10 yıllık macerana son vereceksin yine de gereksiz bir espiri yapıyorsun. Ki bu da bayağı önemli bir sahnede. Acaba ciddi olması gereken bu filmde kalitesiz Marvel mizahı olacak mı?

Fragmanın başında Tony’yi Guardians’ın gemisinde uzayda kaybolmuş bir şekilde görüyoruz. Bence bu sahne filmin sonunda geçiyor. Hepimizin bildiği gibi bu filmde orijinal ekipten çoğu kişiye veda edeceğiz. Fragmanın ilerilerinde Nebula’yı aynı gemide görüyoruz bence bu sahne de filmin başlarında geçiyor.

Daha sonra ise Kaptan’ı  Peggy’nin fotografına bakarken görüyoruz. Hatırlarsanız daha önce Avengers 4’ün set fotoğraflarını görmüştük. Ant-Man, Captain America ve İron Man’i  Avengers bir filminde görüyoruz. Bence bir şekilde bir araya gelen ekip önce Kaptan’ı ilk filme gönderip Tesseract’ ı almaya çalışacak. Ki bence alamayacak bu yüzden ilk filme gidecekler. 

Ayrıca yine herkesin beklediği gibi Hawkeye’ı Ronin olarak görüyoruz.  Ailesi’nin ölümünden sonra intikam peşine düşmüş olmalı. Hawkeye hakkında şuan konuşulacak fazla bir şey yok. Bir dahaki fragmanda daha çok bilgi sahibi oluruz.

Scott’ı gördüğümüz sahne ise bence filmin başları. Tek sorum ise Scott’ın kuantum boyutundan nasıl çıktığı. Burası da Captain Marvel’a bağlanıyor. Bu fragmanda görmüyoruz eğer Marvel çizgisini bozmayıp böyle fragmanlar çıkarırsa Captain Marvel’ı fazla görmeyiz.  Üzerine fazla konuşulacak bir fragman olmamış ki başta söylediğim gibi bu çok iyi olmuş. Ayrıca bildiğiniz gibi Marvel’a güven olmaz. Fragman tamamen yalan olabilir. O zaman bu yazı da işe yaramaz.

Avengers: Endgame ile ilgili haberler ve daha fazlası için Instagram hesabımızı buradan takip edebilirsiniz.

4 yorum “Avengers: Endgame // Fragman İncelemesi ve Teoriler

  1. Fragmanı bugün izledim. Gerçekten harika bir film bizi bekliyor. Zaten yenilmezlerin her serisi güzel oluyor buda güzel olacaktır şüphe yok.

  2. güzel film en kısa sürede izlemek lazım. güzel bir paylaşım olmuş…

  3. Fragman çok iyi olmuş. İlk filmin yerini tutar mı bilemiyorum fakat izleyip te göreceğiz diye düşünüyorum. Şimdiden herkese iyi seyirler.

  4. İlk film çok güzeldi bu fragman biraz karamsarlığa itsede çok güzel bir film izleyeceğimize eminim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir