Infinity War’un post credit sahnesinde Nick Fury’ nin birine mesaj gönderdiğini görmüştük. Bu kişi çoğunuz da tahmin ettiği gibi Captain Marvel gerçek adıyla Carol Danvers. Carol ile Nick ilişkisini 9 Mart 2019 tarihinde çıkacak Captain Marvel filminde göreceğiz.Hala bilmiyorsanız size Captain Marvel kimdir? Onu anlatacağım.

Carol Danvers ilk olarak 1968 yılında Marvel Super Heroes #13 sayısında göründü.  Aslında kendisi ilk Captain Marvel olarak anılan kişi değil. İlk Captain Marvel bir Kree dünyada kullandıuğı  isim ise Dr.Lawson  ve kendisi Carol’ un erkek arkadaşı. Carol 18 yaşında babasına karşı gelerek hava kuvvetlerine katılan bir pilottur. Carol göklerde bir kuş gibi süzülüp dolanabilmek arzusuyla kısa zamanda binbaşı rütbesine yükselir. İlerleyen zamanlarda ise NASA’ nın bir projesine dahil olur. NASA araştırması dahilinde bir Kree robotunu incelerken o zamanlar iş arkadaşı olan Dr.Lawson’ un Mar-Vell olduğunu öğrenir. Sonrasında ise Mar-Vell’ in onu robattan kurtarması ile ona olan hayranlığı ve sevgisi başlar. GOTG serisinin ilk filminde gördüğümüz Ronan isimli kree Mar-Vell’ in   ölüm emrini verince aralarında bir savaş başlar. O sırasında enerji depolayan bir cihaz patlayınca Carol ile Mar-Vell’ in DNAları birleşir. (farklı bir origin hikayesindeMar-Vell Carol’ u kurtarırken ölür) O günden itibaren Carol Ms.Marvel adını alır.

Ayrıca Carol Captain Marvel öldükten sonra Ms.Marvel adını bırakır ve  yeni Captain Marvel ayrıca Captain America’ nın tavsiyesi ile kostümünü de değiştirir. Kostümü ile birlikte karakteri de değişen Carol artık Avenger içinde daha saygı duyulan, sözü geçen birisi olur. Captain Marvel filmi 90’lı yıllarda geçecek filmde  Nick Fury, Agent Phil Coulson, Ronan The Accuser ve Kortah da yer alacak. Mar-Vell  karakterini ise Sherlock Holmes serisi ve The Young Pope dizisinden bildiğimiz Jude Law oynayacak.Ayrıca filmden gelen set fotograflarında Captain Marvel’ ın kostümü yeşil.

3 yorum “Captain Marvel Kimdir?

  1. Marvelın supermani denelebilir. Supermandden hallice özenti bir karakter zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir