Evren ilk olarak maddenin tamamen yoğunlaşmış olduğu, ufak bir kütle halinde bulunuyor ki Marvel’da bu forma Cosmic Egg deniyor. Daha sonra, Big Bang ile bu Cosmic Egg forumunda bulunan tüm madde genişlemeye başlıyor tıpkı bizim evrenimizde  Marvel Evreni’nde olduğu gibi milyarlarca yıl boyunca genişliyor, büyüyor, ve bundan da milyarlarca yıl sonra Big Crunch  adı verilen bir olayla yeniden Cosmic Egg formuna geri dönüyor. İşte Galactus, bu eski evrende hayatta kalan son kişi.

Evren yok olduğu esnada evrenin çok gelişmiş bir uygarlık olan Taa gezegeninde yaşayan Galan isimli bir pilot bir uzay gemisinde bulunuyor. Her şeyin sonunda o gemideki herkes ölürken Galan kurtuluyor ve daha sonra Cosmic Egg denen bu formun içinde, Sentience of the Universe adında evrenin kendisi olan varlıkla birleşiyor ve bildiğimiz Earth-616’yı yaratan büyük patlamadan sonra Eternity ve Death ile birlikle doğan üç varlıktan biri oluyor.

Galactus, Eternity ve Death evrenin en temel varlıklarıdır. Death ve Eternity birbirinin tam tersi iken Galactus bu iki karakterin ortasıdır.

Patlamadan sonra Galactus eski hayatından geriye kalan gemisi ile uzayda tam formunu bulmamış bir halde uzayda sürüklenirken. Ecce tarafından keşfediliyor. Ecce Galactus’un sınırsız bir güce sahip olduğunu ve ilerde karnını doyurmak içim gezegen tüketmek zorunda kalacağını anlıyor.

Hala evrimini sürdürmekte olan Galactus, Archeopia gezegeninin yörüngesine giriyor. Archeopia halkı Galactus’a zarar vermiyor. Bir süre sonra bir grup kaçakçı Galactus’un gemisine saldırıyor. Geçen sürede evrimini tamamlamış olan Galactus kaçakçıların gemisini yok ediyor ve Archeopia gezegenini mideye indiriyor. Gemisini ise kütle çekimi ile gezegenleri ve yıldızları yörüngesine alacak kadar güçlendiriyor. Ayrıca Taa II gemisi bir Güneş sistemi kadardır.

Galactus bir süre içinde canlılar olmayan gezegenler ile yetiniyor ama daha sonra güçleri ve enerji ihtiyacı artıyor. Artık içinde canlı bulunmayan gezegenler ona yetmiyor.

Daha sonra bilinmeyen bir zamanda Galactus kendisine yiyebileceği gezegenler bulmasını sağlayan ilk yardımcısını yanına alıyor. The Fallen One isimli karakter bir süre Galactus ile kaldıktan sonra ona isyan ediyor ve hapsediliyor.

Bir süre sonra Galactus Zenn La gezegenini yemeye hazırlanırken Norrin Radd isimli bir yerli ona gezegenini rahat bırakırsa hizmetkarı olacağını söylüyor. Böylece Silver Surfer doğmuş oluyor.

Surfer Dünya’da bastırılmış kimliğini yeniden kazanarak  Galactus’a karşı geliyor. Surfer ve Fantastic Four, Ultimate Nullifier isimli, evrenin kendisini yok edebilecek güçte bir silahla Galactus’u tehdit ediyorlar ve Nullifier ile Dünya’yı bir anlamda takas ediyorlar. Richards Nullifier’i Galactus’a verirken, Galactus da Dünya gezegenini rahat bırakacağına söz veriyor.

Fakat, bu söz daha sonra bozuluyor. Sphinx isimli bir düşmanlarının hayal edilemeyecek kadar büyük güçler elde etmesiyle, onu durdurabilecek tek kişinin Galactus olduğuna karar veren Richards, Galactus’tan yardım istiyor. Galactus, Richards’a Sphinx’i yenmesi konusunda yardımcı oluyor, fakat bu aynı zamanda verilen sözün de bozulması anlamına geliyor.

Bundan sonra, Galactus birkaç kez daha Dünya’ya dönüyor. Bu ziyaretlerin sonuncusunda, artık açlıktan varoluşunun en zayıf haline kadar düşmüşken, Dünya’nın süper kahramanları birleşerek Galactus’u durdurmayı başarıyor. Fakat, Richards kahramanların onu yok etmesine izin vermiyor. Bundan sonra, Galactus bir daha Dünya’ya zarar vermeme sözünü yeniden tekrarlıyor ve bu sefer sözünde duruyor.

Galactus’un hikayesi daha uzayıp gidiyor. Ben ilerde MCU’e dahil olacağını düşünüp sizin için kısaca kim olduğunu anlattım umarım bu yazımı beğenmişsinizdir.

2 yorum “Galactus Kimdir?

  1. harika anlatım tarzın var ..mükemmel, okurken ben bile bir hayli heyecanlandım…emeğinize sağlık, bu tür makalelerin devamını bekliyorum..

  2. güzel bir yazı olmuş. Konuyla ilgilenmeyenler bile ilgi le okuyabilir. tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir