DEADPOOL 2 // Film İncelemesi

6

Merhaba sevgili Konu Deposu takipçileri, bugün sorumsuz kahramanımızın 2. filmini inceleyeceğiz. Film ilk film kadar etki bırakmasa da tutturduğu çizgiyi korumayı ve birazcık da olsa üstüne katmayı başarmış. İlk film daha önce bir süper kahraman filminde görmediğimiz şeyler barındırıyordu; R-rated olması, kan, sex, vahşet. Kısaca bu tutumu hiç bozmamışlar o yüzden film yine ilk film gibi R-rated. Serinin devamında karşımıza yeni karakterler çıkıyor ve bana göre filmi ilk filmden ayıran en tatlı özellik bu. Bu karakterlere bir göz atalım;

Bunlardan ilki çizgi roman dünyasından yakın tanıdığımız fakat bu zamana kadar hiç sinematik evrende görmediğimiz Deadpool’un has kankası Cable; müthiş olmuş gerçekteni Josh Brolin hakkını vermiş. Film de Cable gelecekten geliyor, bir tehdit için. Bu tehdit gelecekte ailesini katleden Russell (Fire Fist). E tabi ki de Deadpool bir çocuğun ölmesine göz yummak istemiyor ve bu sebeple filmin genelinde düşman takılıyorlar. Cable çizgi romanlarda ciddi, disiplinli ve asker kafasında takılan biri ve filme bunu çok iyi yansıtmışlar. Fox beni şaşırttı. Gelelim diğer minnoş karakterimize;

Domino çok şeker olmuş, ben çok beğendim. Çizgi romanlarda kendisi albino bir karakter fakat sinemada siyahi bir aktör olan Zazie Beetz’i seçmişler ve bence on numara bir seçim olmuş. Karakter Deadpool kadar olmasa da umursamaz ve eğlenceli, beni hep güldüren de süper gücü; Şans. Bu gücünü filme nasıl yansıtacakları konusunda endişelerim vardı fakat baya güzel yedirmişler.

Filmin ilk yarısında Deadpool ve Domino çocuğu koruyarak Cable’la mücadele ediyor bu kısımlar biraz sıkıcı olmuş açıkçası, fakat filmin 2. yarısı bence filmi kurtarmaya yetmiş. İlk filmde ki bütün kadro bu filmde de standartları korumuş. Colossus bir tık daha iyi olmuş diyebilirim. Bol bol göndermeli olan film, özellikle geek biriyseniz çok güleceksiniz emin olun. DC ile baya uğraşılmış.

Toparlayacak olursak, X-men Evren’inin güzel işlendiği bir film olmuş. İlk filmi sevdiyseniz bu filmi de seversiniz. Domino ve Cable var sevin. Benden bu kadar esen kalın…

6 yorum “DEADPOOL 2 // Film İncelemesi

 1. İlk filminin yakınındam bile geçemedi. İlk filmde orta bir filmdi. Yani bu vasattı.

 2. Uyumak için güzel bir filmdi. Sevgilim olsaydı omuzunda uyurdum. BCT ne düşünüyor acaba. Duy beni!!!!!

 3. Düşüncelerimi söyleyeyim. Öncelikle hero işleri canımı sıktığından artık kendi adıma çok bulaşmayı düşünmüyorum. Az çok yapımlar hakkında düşüncelerimi biliyorsunuz.
  Film neden ilk filmin yanından geçemedi? İlk film fazlasıyla boşluklara sahipken, neden onu tamamlayamadı ve git gide daha da geriye gitti? Benim derdim bununla.
  Normalde bu tür filmlerde evrenlerin kuralları vardır ve onu kendi kuralları dahilinde eleştirirsin, yorumlarsın. Kendi kurallarını kendileri yazıyor ve ciddiye alıyorsa, o kurallara göre hareket etmek zorundadırlar. Bunu yapmadıkları zaman çelişkilerle dolu bir film ortaya çıkar. Deadpool da biz ne gördük? Bizim kendi kurallarımız var ama biz bile onlarla dalga geçiyoruz ve ciddiye almıyoruz. Bunu gördük. Doğal olarak ilk filmi eleştirebilmemizle beraber, film kendini ciddiye almayan bir film olduğundan mütevellit çok kızamadık. Adam kendi filmini ciddiye almamış, biz mi ciddiye alacağız? Peki 2. filmde ne gördük?
  Korktuğum başıma geldi. Film kendini ciddie aldı. Haydaa aga bu Deadpool! Film çocuk kurtarma operasyonu, sevgi bağları ve romantik drama ile yönleniyor. Bir saniye! Deadpool filmi dimi bu? Dram filmi izleyecek olsam gider gerçekten bu işi yapan yapımlar izlerim ama ne yazıkki troll bir filmde bu derece ciddiyet görmek beni üzdü.
  Şimdi Deadpool u kendini ciddiye almış bir vaziyette görüyoruz. O zaman bende seni ciddiye almaya başlarım. Kusura bakma.
  Her dram sahnesinde, bu gerçek değildir, şimdi bir troll patlatacaklar diye bekledim ama ne yazıkki ya birşey göremedim yada çok az gördüm yada gördüğüm şey o yoğun drama göre yetersizdi.
  Kendinize çok iyi bakın biricik gözümün çiçeği Konu Deposu takipçileri… Bende artık böyle şeyler hakkında yorum beklemeyin. Son olarak Hamster’ı kırmak istemedim. Seviliyorsunuz!

 4. Filmde ben eğlendim mi? İlk film kadar değil ama daha iyi olabilirdi. O kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir