Injustice: Gods Among Us – Çizgi Roman İncelemesi

10

Selamlar;

İlk çizgi roman incelememiz ile karşınızdayız. Çizgi romanlarda ilgi alanımıza ve geek benliklerimize giriyorken ilk incelemeyi hangisi yapsam diye düşünüyordum. Injustice galiba bunun için uygun bir seçim. Hala devam eden yılların serisi, baya bir incelemesini bulabilirsiniz. Birde biz konuşalım madem.

İlk olarak win ve pslerde oyun olarak çıkan bu DC Comics’in alternatif evrenlerinden biri olan Injustice’ın sonradan çizgi roman serileri çıkmaya başlamıştır. Yıl yıl olarak çıkan bu serinin 4 yılı Türkçeye çevrilmiştir. Yani Yıl 1, Yıl 2, Yıl 3, Yıl 4 olarak Türkçe bulabilirsiniz. Her bir yıl Cilt 1 ve Cilt 2 olarak 2 kısımdan oluşmaktadır. Yıl 4’ün Cilt 2’si çıktımı çok emin değilim. Benim bu çizgi romanın seri dizilimini bulmam ve anlamam biraz sürmüştü. Adam akıllı bilgi bulmakta çok zordu. O yüzden sizi bilgilendiriyorum. Yıl 1 Cilt 1, Yıl 1 Cilt 2, Yıl 2 Cilt 1… şeklinde seriyi okuyabilirsiniz.

Anlaştığımıza göre Injustice: Gods Among Us’tan yada Tanrılar Aramızda’dan bahsetmeye başlayayim.

İlk olarak çizgi romanlardaki karakterlerden bahsedecek olursam bütün Justice League üyelerini görüyoruz. Batman, Superman, Flash, Wonder Woman, Cyborg, Aquaman… vb. Ek olarakta DC Dünyasından fazlasıyla karakter görüyoruz. Baya geniş çapta bir seri anlayacağınız.

Konusu Joker’in Superman’in hamile sevgilisi Lois Lane’i kaçırıp öldürmesiyle başlıyor. Joker’i biliyorsunuzdur, Batman’in baş belası deli, manyak, suçlu bir palyaço. Superman haliyle çok üzülüyor ve oldukça sinirleniyor ve ilk defa bir insanı yani Joker’i öldürüyor. Ardından Superman Joker’i öldürdükten sonra kendini bir şey sanmaya başlıyor. “Bu dünyayı ben yönetecem”, “Hiç savaş olmayacak” gibi edalarla adeta bir diktatör, bir pislik gibi davranmaya başlıyor. Tamam sevgilin öldü anladık, üzgünsün ama bu kendini bir şey sanmalar niye? Çok güçlü olman mı yani bu göt kalkıklığının bahanesi? Batman’de aynen böyle düşünüp “Kardeş sen hayırdır?” diye Superman’e haddini bildirircesine azarlıyor. Superman dinlemiyor. Superman adeta bir şerefsiz, adeta bir kendini bilmez tavırlarla “Banane dünyayı ben yönetecem” şeklinde malum yer şovları yapıyor. O kadarda büyük değil bence.

Ardından Batman ve Superman’in ayrı gayrı düşmesiyle Justice League üyeleri ikiye ayrılıyor. En güçlülerinide Superman alıyor. Ama şunu unutmamak lazım Batman taktik ustasıdır. Özel bir gücü olmasa bile özel gücü olana haddini bir şekilde bildirir.

JL üyelerinin ikiye bölünmesiyle ve Superman’in Dünyaya hakimiyet kurmaya çalışmasıyla uzun sürecek bir savaşı başlıyor. Savaş sadece JL üyeleri arasında da kalmıyor. Superman’in diktatör tavırlarından dolayı bir çok evrensel yasayı çiğnemesiyle DC’nin baya bir karakteri olaya dahil oluyor. Savaş evrensel boyutlara taşınıyor.

Okuyacak arkadaşlar içinde çok fazla spoiler vermek istemiyorum. Genel olarak son bir kez üstünden geçecek olursam, oldukça geniş olan DC evrenin oldukça fazla karakterini içeriyor. Çizgi roman okuyan ve seven biriyseniz okumanızı tavsiye ederim. Oldukça keyif aldığım bir seri. Size de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Bir sonraki incelemede, yazıda, birşeylerde görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.

Hoşçakalın…

10 yorum “Injustice: Gods Among Us – Çizgi Roman İncelemesi

 1. çizgi romanların kralı Zagor dur. güzel bir inceleme olmuş. Bu tür incelemeleri okumayalı epeyi olmuştu.

 2. çizgi romana her zaman ilgi duymuşumdur. Eski serilerden alıp okumayı istiyorum aslında. Güzel içerikler paylaşıyosunuz şuan ki paylaşım gibi ellerinize sağlık hocam.

 3. çizgi romanlara yeni başlayan birisi olarak çok etkilendim bu seriden. param olduğunda kesin almayı planlıyorum. İngilizce bildiğimden stok sorunumda yok. mis gibi 🙂

 4. demek çizgi romana döktüler olayı yada tam tersi mi çizgi romandan televizyona mı dökecekler bilemiyorum artık 🙂 Justice League yi bekliyorum kısa zamanda gelir inş. batman favorim harika oynuyor harika karakter.

 5. Çizgi roman severler için mutlaka okunması gereken bir roman olduğunu düşünüyorum, EFSANELER arasına girecektir.

 6. Ucundan bir cizgi kafe kokusu aldım ama belkide bu kalitenin kokusudur.
  Diger incelemeyi de bekliyorum 4 gözle

 7. Greetings! Very useful advice within this post! It is the little changes that will make the greatest changes.

  Thanks for sharing!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir