13 yorum: “Kürk Mantolu Madonna

 1. Kürk Mantolu Madonna kitabını ilk okuduğumda 50 sayfa sonra sıkılıp bırakmıştım. Fakat büyük hata etmişim, asıl hikaye orada başlıyormuş. Daha sonrasında elime alıp devam ettiğimde de kitabı bu kadar geciktirdiğim için kendime kızdım.
  Sabahattin Ali gerçekten psikolojik tahliller ve betimlemeler konusunda çok usta bir yazar. Ve normalde bu şekildeki detaylar beni sıksa da Kürk Mantolu Madonna’yı büyük bir keyifle okumuştum. Yalnız sen incelemeyi yazdığında farkettim ki kitabı bir daha okumam lazım çünkü ayrıntılar kafamdan yavaş yavaş silinmek üzere. Ben de aşağıya kitaptan çok sevdiğim bir kesiti paylaşayım:
  “Halbuki ben, ne kadar saçma olursa olsun, yan yana bulunduğumuz zamanın durup kalmasını, asla bitmemesini temenni ediyordum.”
  Ellerine sağlık canım arkadaşım, kitap incelemelerini yakından takip edeceğim. Öpüyorum ?

 2. Allahınız varmı sizin. 1 haftadır Wonder Woman incelemesi bekliyorum. Ilk okuldayken galiba okumustum bu kitabı. Hatırlamiyorum ama…

   1. Abicim neden ha bire taciz ediyorsun. Çok bir derdin varsa aşağıda iletişim var. Yaz ordan bana. İnceleşelim.

 3. Butun arkadaslarimin okumus ve ben okumadim kitap. Yillardir bunun ezikligini yasayip ama yinede nedense okumamak icin inat ettigim bir kitap.

 4. Psikolojik analizin babası Sabahattin Ali değildir. Carl Gustav Jung’tur. Ama bu Sabahattin Ali’ye koyu demek degil. Okudugum keyifli bir kitap. Tesekkurler.

 5. Bu kitabı zamanında çok duymuş ve görmüştüm ancak hiç okuma fırsatım olmadı ne yalan söyleyeyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir