7. Kim? // Rokka No Yuusha // Anime İncelemesi

7

Merhaba merhaba. Ne zamandır yazamıyordum. Okuldan çekmediğim kalmadı.. Ben de dedim herkesin okulu var çerezlik bir anime yazayım. Yedi sayısından nefret ettirebilecek bir gizem animesi: Rokka No Yuusha.

12 bölümlü su gibi akan bu animemiz çoğu anime gibi paralel bir evrende geçiyor. Yıllar önce şeytan kralı tarafından işgal edilmiş ve kader tanrıçasının bahşettiği gücün taşıyıcısı altı kahraman sayesinde kurtulan bu evrende efsanelere göre bir gün iblis kralın tekrar uyanacağı ve altı kahramanın bir daha ortaya çıkarak onu uykusuna geri döndürmek için çetin bir mücadele vereceği anlatılır.

Gel gelelim ana karakterimiz Adlet Mayer kendini dünyanın en güçlü adamı olarak gören ve tanıtan bu altı kahramandan biri olacağına emin bir gençtir.

Animenin ilginçleşmesi ise bundan sonra başlıyor. Altı kahramanın da farklı yerlerden giderek ulaşacağı buluşma noktasında yedi kişi bulunuyor ve hepsinde de kahraman olduklarına dair bir mühür var. İçlerinden biri sahtekar ancak hangisi? Bu soru sizi on iki bölüm soluksuz olarak peşinden sürüklüyor. Bir yandan da Açlık Oyunları’na benzer bir durumda kalmaları hikayeyi kılasikleştiriyor ya.. neyse.

Nasıl bir Açlık Oyunları benzerliği? Şöyle ki efendim bu yedi kişi sahtekârın tuzağına düşerek duman bir bariyer hapsoluyorlar. Yedincinin bulunması ile yola devam edilebileceği düşüncesi de bazılarında minimum kayıpla oradan çıkmanın en mantıklısı olacağını düşündürüyor.

Çizimleri de hikayeye eşlik edecek tarzda güzel. Psikolojik bir anime olmadığından boğucu çizim ya da renklendirmeler içermiyor. Ancak dövüş sahneleri cidden hoş oluyor. K Project’deki kadar göz ziyafeti değil tabii ama hikayeye çok iyi ayak uyduran çizimleri ve karakter tasarımları var.

Ah bir de karakterler. Birbirinden gizemli kişilikler. Her birine bahşedilen güç sayesinde herhangi bir şeye tamamen hükmedebiliyorlar.

Mesela Fremy yavrum baruta hükmediyor.

Aslında bunlara barut hanımı mı öyle bisey diyorlardı ama Allah affetsin unuttum. Kafa zaten üçyüz beşyüz.. ah ah.. her neyse

Anlatacak başka… Bisey kalmadı sanırım.

Güzel bir işleniş, akıcı dövüş sahneleri ve tüm anime boyunca kafa kurcalayan 7. kim sorusu.

Kısaca hoş bir anime..

7 yorum “7. Kim? // Rokka No Yuusha // Anime İncelemesi

  1. Baya açıklayıcı ve güzel olmuş emeğinize sağlık yazılarınızın devamını talip edeceğim.iyi günler.

  2. Gerçekten çok güzel herkese tavsiye ederim. Fırsatı kaçırmayın.

  3. merhaba bence cok guzel bır knouya degınılmıs gunumuzde turkıyede anımecıler kalmadı artık

  4. İnsanlara istediğini veren doyurucu ve güzel bir yazı olmuş başarılarınızın devamını diliyorum ve sürekli takip ediyorum.

  5. güzel olmuş emeğinize sağlık başarılarının devamı gelmesi dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir