Bir başbakanı nasıl devirirsiniz? // AKAME GA KILL!

9

Merhabalar. Okul dersleri yoğunlaşmadan önce bir yazı daha eklemek istedim. Umarım bunu da saçmalamadan bitirebilirim.

Animeye geçecek olursak Akame ga kill 24 bölümlü bir 2014 animesi. Gayet tatmin edici çizimleri ve güzel işlenmiş bir konusu var. Bunun yanında seri hızlı başlayıp hızlı gelişen kısaca kendini izleten bir seri. Aksiyonlu bir şey olduğundan insanı kendisine de çekiyor.

Konusuna kısaca değinecek olursa; ana karakterimiz Tatsumi, başkente uzak kırsalda yaşayan bir çocuk. Köyleri çok fakir ve insanlar yokluğa rağmen sevgi dolu, birbirlerine güvenip aile gibi yaşıyorlar. Tatsumi biraz daha büyüyünce ise köyü bu yoksulluktan kurtarmak için başkente gitmeye ve asker olmaya karar veriyor. Hikaye Tatsumi, Sayo ve lyasu’nun  başkente gitmek ve asker olup köylerini kurtarmak için verdiği maceralarla başlasa da daha ilk bölümün yarısından, Tatsumi’yi askeriyeye henüz almadan atıyorlar. Çünkü Tatsumi “BENİ KOMUTAN OLARAK BAŞLATIN!” diye etrafta yırtınıyor. Sonuç: artık asker bile değil.

Sonradan öğreniyoruz ki başkent Tatsumi ve arkadaşlarının hayal ettiği kadar iyi bir yer değilmiş. Umursamaz bir başbakan ve onun empoze ettiği kraliçe ile beraber ülke batıyor. Fakirlerin süründüğü ve sürekli askerlerin kaos yarattığı bir ortama dönmüş başkent. İnsanlar memnun değil ama kimse bir şey diyemiyor. Zenginlerin pek bir sıkıntısı yok. Yönetimle birlikte pis işler yapanlar da gayet rahat geçinip sağda solda eğlenebiliyorlar. Tam isyana sebep olması gereken nedenler ama.. halk isyan edemiyor. Çünkü herkesi biçiyorlar.

Buna karşı isyanda olan da bir grup var. Ana konumuz bu zaten Night Raid ve onun önderliğindeki Devrim ordusu. Night Raid daha çok yetenekli suikastçilerin bulunduğu bir grup. Hikaye Tatsumi’nin gerçekleri fark edip bu gruba katılması ve devrim yapmaya çalışılırken ki maceralarla geçiyor. İyi işlenmiş hikayede hem komik sahneler hemde insanı hüngür hüngür ağlatan dram sahneleri bulunduğundan peçeteniz olmadan izlemeniz tavsiye edilmiyor.

Minik bir detayı daha söylemem gerekiyor. Kraliyet silahları. Yıllar önce sihirli metallerle yapılmış olan silahlardan Night Raid deki neredeyse herkeste ve hükumetteki bir kaç askerde var. Savaş sahneleri bu silahların kullanılmasıyla çok daha hoş bir hal alıyor. Hamleler stratejiler ve bunlarla birleşen bir sürü duygu karmaşası..

Karakterleri de insanı kendine bağlıyor. Bir süre sonra izlerken kendinizi o grubun içindeymiş gibi hissediyorsunuz. Ayrıca her ne kadar spoiler veremeyecek olsam da belirtmek isterim ki finali mükemmeldi.

Yani kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sanki birazcık incelemeden çok tanıtım gibi mi oldu ne? Bilemiyorum. Ancak bitin övgüleri hak ediyor da bence. Neyse. Çok uzatmayayım. Sevgilerle hoşçakalın.

9 yorum “Bir başbakanı nasıl devirirsiniz? // AKAME GA KILL!

  1. akame en başta gıcık kednidini beğenmgibi görünüyor ve öylede çıkıyor yineden akameyi seviyoruzz. o başroldeki çocuk çok saçma öldü. hemen ölmemeliydi böyle

  2. Akameyi seviyorum. En sevdiğim animelerin başında geli. Bu arada güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  3. Çok güzel tavsiye ile izlemenizi tavsiye ederim hastası olan arkadaşlar var bu animenin ama benim daha izleme şansım olmadı inşallah bir gün olacak

  4. Birbirinden güzel karakterler var hocam tavsiye edilesi bir anime teşekkürler.

  5. Bir başbakanı nasıl devirirsiniz? valla güzel bir anime herkese tavsiye ederim gercek ötesi bir film 🙂

  6. gerçektten okumaktan hiç sıkılmadığım aksine zevk aldığım süper içerikler var tebrik ederim sizleeri

  7. Güzel sayfa emegıne saglık basarıların devamı dılıyorum dayıma boyle basarılı olmanı dılerım sayfanızı takıp etmeye devam edıyorum BAŞARILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir