”Adamlar – Rüyalarda Buruşmuşuz” Albüm İncelemesi

27

Öncelikle bu yazıyı okuyan okumayan herkese selam olsun. Bugün sizlere, muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine bir inceleme yapacağım. Eh, o zaman neyi bekliyoruz..? Haydin başlayalım..

Başlamadan evvel, pek Türkçe müzik dinleyen bir tip olmadığımı belirtmek isterim. Lakin bu ”adamlar” son çıkardıkları albümden sonra yine yeni ve yeniden gönlümde taht kurmuş durumda. Ve bendeniz, bu şaheserden başkalarını da haberdar etmeliyim diye düşündüm ve şuan okumakta olduğunuz yazıyı yazmaya başladım. Umarım hoşunuza gider..

Grupla ilk olarak bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine dinlediğim “Ateş Ederim” şarkısı ile tanışmıştım. Tabi o zamanlar böyle bir grubun varlığından dahi haberim yoktu. Zamanla, şarkının yer aldığı “Eski Dostum Tankla Gelmiş” (2014) isimli albümden özenle seçmiş olduğum birkaç şarkıyı da dinler olmuştum.

Sözleri alışılmadık, ezgisi ise muazzam geliyordu kulağıma. Sonra bütün albümü yalayıp yuttuk işte (bkz. Koşmadan, Bizim Zamanımız, Koca Yaşlı Şişko Dünya, Utanmazsan Unutmam, Çek Sifonu). Eh, sürecin doğal sonucu bu. Adamlar orjinal be kardeşim..

Gelgelelim, müzikte en sevdiğim tür rock olmasına karşın, rock müzik yapan bu grubun sıkı takipçisi olduğum söylenemezdi; (Demek istediğim, tamam albümü sevmiştim eyvallah da, vay efendim grup kaç kişiden oluşuyor, solisti kim, yeni albüm çalışmaları ne alemde gibi falanca sorular sorulsa cevap veremezdim yani. Yeni albümden sonra kesinlikle takipte kalacağımı söyleyebilirim. Hele ki şu ülkede müzik sektöründe adam akıllı içerik üreten sanatçıların sayısının bir elin parmağını geçmediği gerçeğini göz önüne getirecek olursak..) binaenaleyh yaklaşık bir ay önce çıkarmış oldukları albümü keşfetmem de tamamen rastlantı üzerine gerçekleşti.

“Uzun zaman oldu dinlemeyeli yahu, bir dinleyelim bakalım.” diyerekten telefonu elime aldığımda, bir de ne göreyim.. Adamlar yeni albüm çıkarmış! O an yaşadığım heyecanı ne siz sorun, ne de ben söyleyeyim.. Kasım ayının başlarında çıkardıkları, başlıkta da belirttiğim “Rüyalarda Buruşmuşuz” adını verdikleri albüm beni benden aldı.

Baştan söyleyeyim, ilk albümdeki enerji ve coşkuyu vermiyor, daha bir durgun, insanı alıp götüren, melankolik türden bir derleme. Bu albüm ile birlikte, ilkinde olduğu gibi büyük bir başarı yakaladıklarını düşünmekle beraber, başarılarının devamını diliyorum ve lafı fazla uzatmadan albümü aşağıya bırakıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler, görüşmek üzere..

27 yorum “”Adamlar – Rüyalarda Buruşmuşuz” Albüm İncelemesi

 1. Adamlar’ın pek fazla şarkısını bilmiyor olsam da, gerçekten çok başarılı ve orjinal buluyorum ben de. Özellikle Koca Yaşlı Şişko Dünya ve Utanmazsan Unutmam şarkıları favorim. Güzel bir içerik olmuş, elinize sağlık. En yakın zamanda yeni albümü dinleyeceğim! 🙂

  “Utan utaaan utanmayan insan olur mu lan?
  Altın bir madalyon gibi taşınmalı vicdan.”

  1. O ikisi benim de favorilerimden ^^ Becerebildiysek – ilk yazım ya 😀 – ne mutlu, rica ederim 🙂

 2. Zulserk merhaba,

  Değerli yazın için teşekkür eder, aramıza hoşgeldin demek isterim
  Ateş ederim isimli şarkıyı çok beğendim.
  Yazılarının devamının gelmesi dileği ile…

  Selamlar…

  Tembel Yazar ibolix

 3. adamlar grubu gerçekten çok güzel müzikler yapıyor. bu albümdede mesleğini konuşturduklarını düşünüyorum.

  1. Katılıyorum, ayrıca yaptıkları işin hakkını vermeye devam edeceklerine de yürekten inanıyorum 🙂

 4. Harika bir tarzları var. Bu albümde ki en sevdiğim şarkıları ah benim hayatım. Paylaşım için teşekkürler.

  1. Benim aksime, içlerinden favorini seçebilmen güzel 😀 Rica ederim 🙂

 5. İsimlerini hiç duymamıştım ama farklı bi tarzları var güzel denilebilir

  1. İsimlerini ilk duyduğumda ben de aynı fikirde idim. Dinlemeye devam ettikçe daha çok sevdim 😀

 6. Adamlar ile ilgili pek bir bilgim yoktu ancak Koca Yaşlı Şilko Dünya diye bir şarkıları var sanırım onu biliyorum.

 7. grup ismi güzel ancak hiç bayan almayacaklar mı acaba gruba 🙂 belki vokal falan lazım olur.

  1. Vokale ihtiyaçları olduğundan emin değilim 😀 Hem zaten ismi adamlar olan gruba bayan eleman alınması pek olası görünmüyor.

 8. Benim ufaklıkta 11 yaşında bunların hayranı. Beraber okuduk şimdi, saolun. 🙂

 9. Genelde Heavy Metal dinleyen biri olarak ve bu grubun tarzımın dışında olduğunu söyleyecek olursam, gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim. Teşekkür ederim.

 10. Değişik tarzları var sesleri de güzel yani dinlenebilir. Türkiye’de çok sanatçı çıkıyor bakalım daha ne sanatcılar çıkacak.

 11. Çok sevdiğim bir grup, bu albümü de ne zamandır bekliyordum. Ama açıkcası beklediğim kadar güzel bulmadım

 12. Benim pek tarzım değil ancak iyiymiş güzel dinledim beğendim hocam ellerine sağlık.

 13. İsmi çok iyiymiş albümün de grubun da. Denemek lazım arada değişik müzikleri de dinlemeyi, ufku açar 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir