Dün Bu Zamana Kadar Gördüğüm En Güzel Filmi İzledim

6

Girişte uyarımı yapayım bu yazı tamamen özneldir.

Sevgili okurlar başlık benim için tamamen doğru. İnto The Wild benim izlediğim en güzel film. Fazla bir şey söylemeyeceğim filmin tadını kaçırır. Yazının geri kalanını okursanız tadınız kaçar filmi sıkıntılı sıkıntılı izlersiniz bu yüzden FİLMİ İZLEYİN!

Eğer izlediyseniz sizi söyle alayım.

Bu fotoğrafı sosyal medyada göreniniz olmuştur. Hani şu kesinlikle gerçek(!) olan siyah arka plan üstüne beyaz yazılarda. Zaten filmi izleyenler biraz biliyordur film Christopher Johnson Mccandless yada kendine verdiği adıyla Alexander Supertramp’ıın hikayesini anlatıyor. Alexander yirmili yaşlarda üniversiteyi yeni bitirmiş yıllar boyunca mutsuz bir ailede büyük baskılar altında yaşayan bir genç bana bu tür bir aile çok tanıdık geliyor da neyse şimdi. Bana kalırsa filmi izleyin sonra ise internette yazılmış çok sayıda yazı var onlara bakın. Filmi gece izledim ve sonrasında hikayeyi bilmemem sayesinde yaşadığım şok ile uyuyamadım. Film sonuna kadar çok eğlenceli gidiyor insanın içini her şeyi bırakıp gitme arzusu ile dolduruyor. Her şeyi anlamsız kılıyor sadece sizin kafanızı dışarıya çevirmenizi istiyor. “Peki bunların yanında zorluklarda var bildiğimiz gibi onlardan filmde hiç bahsedilmiş mi ?” derseniz sizi filmin en can alıcı, size en büyük tokadı vurduğu , bir daha bu fotoğrafı gördüğünüzde hep içinizde bir burukluk bıraktığı, uykunuzu kaçırdığı noktaya;  yani sonuna götürürüm.

Ya keşke şu yazıyı size sesli iletebilseydim o zaman beni daha iyi anlardınız. Bu film hayatım boyunca izlediğim çoğu film arasında beni en çok etkileyen, en çok üzen, en çok boşlukta bırakan filmdi. Bu filmden önce The Kings Of Summer’ ı izlemiştim bununda sonunun öyle olacağını düşünerek rahatlıkla izledim ve dediğim gibi baya büyük bir tokat yedim.

Filmin geri kalan kısmını ele alırsam.  Başrol oyuncusu Emile Hirsch rolünü gayet güzel oynamış keza  yan karakterler de öyle. İsteyen olursa bana ulaşsın ben bu filmi daha fazla övebilirim.

Yazımı filmin içinden bir şarkıyla bitirmek istiyorum

6 yorum “Dün Bu Zamana Kadar Gördüğüm En Güzel Filmi İzledim

  1. İzlemedim. O yüzden daha devamını okumadım 😀
    Spoilersız keşke biraz bahsetseydin.

  2. Büyülü süper kahramanlı olmayan bir yapım. Alırım bir dal. Saçmalıksız

  3. Film tavsiyeniz için teşşekür ederim. İlk fırsatta izleyeceğim böyle paylaşımlarınızı daha çok bekliyoruz

  4. Ben şahsen çok beğendim. Emeklerine Sağlık. Tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim +1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir