Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Bir Film: Coach Carter

6

Merhabalar sevgili Konu Deposu takipçileri. Bugün sitedeki ilk yazımı yazdığım için heyecanlıyım. Etkili ama bir o kadar basit bir giriş yapmak istiyorum. Bu girişi de bir film eleştirisiyle yapmak istiyorum. İzlediğimde gözümü dolduran ve bazı şeyleri tekrar akıllara getiren bir film olan Coach Carter’in eleştirisini yapmak istiyorum. Başta belirteyim yazımda spoiler bulunmuyor.

Ben bir basketbolcu olarak aslında zevk almak amaçlı izlemiştim filmi ama film ilerledikçe çıkan anlamlar beni hem güldürdü hem ağlattı. Film bir lisenin basketbol takımını adam etmeye çalışan Ken Carter adında bir basketbol koçunun takım üzerindeki çabasını anlatıyor. Ken Carter’i Avengers filmlerinden Nick Fury karakteriyle tanıdığımız Samuel L. Jackson canlandırıyor ve ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu tekrar gösteriyor.

Spoiler vermemek adına film hakkında öznel görüşlerimi paylaşacağım. Filmi en başlarda ciddiyetsiz bir şekilde izliyordum ama ilerledikçe koltuğumda oturuşum bile değişti. Dış dünyayla ilişkimi ilk yarım saati çıkarırsak 1 saat 46 dakika keserek bilgisayarıma yoğunlaşmıştım. En başlardan ortaya kadar film çok hoş bir şekilde ilerliyor. Gaza geliyorsunuz bazı sahnelerde ama sonlara doğru duygulanmalar başlıyor.

Filmin bir güzel yanı takımdaki karakterleri size sevdiriyor ve bu 2x keyifle izlemenize sebep olabiliyor. Benim gibi bir basketbol sevdalısıysanız filmden daha çok keyif alabilirsiniz. Filmin senaristi filmin sonunda sağ gösterip sol vurmuş. Filmin sonuna geldiğinizde anlarsınız. Filmin sonunda hafif gıcık olsam da genel olarak bayıldım. Beni yüz yüze dinleseniz aslında daha iyi anlarsınız ama elimden anca bu kadar geliyor. Yazımı burada bitiyorum umarım siz de filmi beğenirsiniz. Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bu filmde türkçe dublaj kurbanı filmlerden o yüzden size tavsiyem altyazılı şekilde veya orijinal izlemeniz.

6 yorum “Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Bir Film: Coach Carter

  1. liseli polislerden tanıdığımız Channing Tatum var filmde. bayılıyorum o adama

  2. Geçenlerde yazdığım yazıdaki filmde de bana aynı şey olmuştu . Merak ettim filmi yakın zamanda izlerim

  3. Daha önce izlemiştim ama beş para etmeyen bir film bence önermişsiniz ancak zaman kaybı olan bi film katılmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir