E OSK SEN BİZE BÖYLE ANLATMADIN? // Captain Marvel Fragman İncelemesi ve Teoriler

6

Yani sizde haklısınız ben Captain Marvel Kimdir? yazımda bu fragmandan çıkarabildiğimiz hikayeyi sizlere anlatmadım.  Uzun bir süredir yazı yazmıyorum ama Instagram sayfamızda aktif olarak paylaşım yapıyorum. Eğer takip etmiyorsanız buradan takip edebilirsiniz. Hadi şimdi incelemeye geçelim.

Öncelikle benim fragmandan anladığım origin hikayesine biraz değineyim.

Gördüğünüz gibi Captain Marvel -şuan Captain Marvel diyeceğim çünkü Carol Denvers ismini duymadım fragmanda- doksanlarda bir gece Blockbuster dükkanına düşüyor ve her şey o an başlıyor.  Captain Marvel bu hikayede uzaydan kendi gezegeninden Dünya’ya düşüyor.Dünya’ya düşüşünün ardından tren istasyonuna gidiyor ve istasyonda tontiş bir yaşlı nine kılığına girmiş  büyük ihtimal kendisi ile birlikte veya önce Dünya’ya inip onu takip eden Skrull ile dövüş başlıyor.

Bu kısımdan sonra Nick Fury ve Shield tarafından bulunuyor ve Nick Fury durun durun Genç Nick Fury ile Area 51 benzeri bir bölgeye gidiyorlar ama Marvel Studios filminde Area 51 ismini geçirmez diye düşünüyorum. Daha sonra Captain Marvel’ın parmak izi ile içeri girebildiğini görüyoruz. Zaten fragmanda Captain Marvel flashbackler gördüğünü ve burada bir hayat yaşadığını düşündüğünü söylüyor.

Önceki hayat konusunda fikrim ise Captain Marvel’ın size anlattığım gibi pilot halinde ama herhangi bir yolla uçağıyla Dünya dışına çıktığını görüyoruz. Burada birileri tarafından alınıp bir yolla süper güçlere sahip olacağını düşünüyorum. Şu anlık teorilerim bu kadar kısa bir yorum yapıp yazımı bitireceğim.

Bana kalırsa film ortalama üstü bir Marvel filmi olacak ama tabii ki bir İnfinity War beklentim yok. Yine de bu filme gideceğim ve büyük ihtimal bir inceleme ve Avengers 4’te neler olacağı ile yazılar yazarım. Fragmanda Nick Fury ve Phil Coulson’ın gençleştirme CGI’larını çok beğendim ama Captain Marvel’ın CGI’ları hoşuma gitmedi umarım sadece fragmanda böyledir. Son olarak En Güçlü Avenger olma meselesine gelmek istiyorum. Bence En Güçlü Avenger ünvanı Thor’ undur. Kimseye sallamak istemiyorum da bu iş biraz da bir kesimi mutlu etmek için yapılmış gibi duruyor.

6 yorum “E OSK SEN BİZE BÖYLE ANLATMADIN? // Captain Marvel Fragman İncelemesi ve Teoriler

  1. Güzel bır sayfa emegıne saglık basarıların devamını beklıyoruz hadı bol sans takıbe devam edıyoruz daha ıyı olabılırsın

  2. Fragman çok gazdı be güzel bri film bekliyoruz yazı güzel olmuş eline emeğine sağlık

  3. Normalde Marvel’ın ilk fragmanları beni pek etkilemez ve sıradan gelir. güzel bir inceleme olmuş teşekkürler

  4. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Anlatım çok güzeldi teşekkürler konudepsu.com

  5. Güzel bir film bekliyoruz fragman pek tatmin edici olmadı sanırım filme sakladılar sahneleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir