The Predator Film İncelemesi

5

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugün yeni çıkan The Predator filmini beraber ele alacağız;

Öncelikle eski av serilerini birçoğumuz izlemişizdir, açıkçası benim küçükken en korkarak ve severek izlediğim filmlerdi ben de yerleri çok ayrı o yüzden. Filme duygusal olarak ve eski günler aklıma gelerek girdim. Böyle filmler de konu çok nettir uzaydan yaratıklar gelir dünyayı istila etmek isterler insanlar da bunu önlemeye çalışır. Yine buna benzer bir senaryo ile karşımıza çıkıyor film ufak tefek değişiklerler var tabi bunları açıklayalım;

Bu sefer film de yalnızca 2 Predator var. Birisi deneyler yapılarak geliştirilmiş, kötü Predator diğeri de niyeti kötü olmayan ama yine de kendisine engel olmak isteyen insanları biçen Predator. Filmin en başında gelişmiş olan diğerini kovalarken görüyoruz uzay gemisi ile bunun nedeni küçük olanının kendi halkları içerisin de isyan çıkarması, kendi gezegeninden kaçan isyankar avcıyı öldürmek ile görevlendirilen büyük olan bu görevi bitirmek ister.

Küçük olan bu kovalamaca esnasın da dünyaya kaçmaya karar verir ve izini kaybettirir. Gemisi dünyaya düştüğü zaman bir grup asker tarafın dan bulunur ve yakalanır. Kendisini yakalayan asker Quinn hükümete karşı bir kanıt olarak gemiden bir kaç teknoloji almaktadır. Bu aldıklarını güvenli olsun diye kendi evine gönderir, çocuğu aletleri kurcalarken yanlışlıkla büyük olan predator e koordinatları gönderir. Dünyaya gelen büyük avcı bizimkini bulup harcar. Geriye insan vs büyük avcı kalır,tabi ki de klişiler bitmez ve askerler gelişmiş avcıyı öldürür. Pek bir karakter derinliği yok film de olabildiğince basit tutulmuş bir grup ordudan kovulmuş psikolijik sorunları olan askerler, X-men Apocalypse filminden tanıdığımız Olivia Munn, Logan ve Narcos’dan tanıdığımız Boyd Holbrook rol almaktadır.

Toparlayacak olursak filme karşı nötrüm ne beğendim ne de nefret ettim, nostaji olarak standart bir film olmuş. Eski filmlerine olan göndermeler var bunlar hoş olmuş. Eğer eski filmleri sevdiyseniz ve hakimseniz bu film de sizi tatmin edecektir. Film sonu sahne yok fakat devamı geleceğine dair film biterken konuşmalar var ki büyük ihtimalle de devamı gelecektir.

Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar kendinize iyi bakın…

5 yorum “The Predator Film İncelemesi

  1. Güzel bır sayfa emegıne saglık basarıların devamını beklıyoruz hadı bol sans takıbe devam edıyoruz daha ıyı olabılırsın

  2. film çok fazlı değişik duruyır merak ettim. 18+ gibi aba kardeşimle izleyecem gibi duruyor

  3. Film bilim kurgu, korku, gerilim ve müthiş bilgisayar efektleriyle izlenesi bir film. Teşekkürler.

  4. En sevdiğim filmlerden birisidir. Akıcı gerilim harika bir film yapmışlar birçok kez tekrar tekrar izlemişimdir.

  5. Harika bir filim çok güzel heyecan verici insan izledikçe bazı sahnelerde tüğleri diken diken oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir