Venom // Film İncelemesi

6

Merhaba sevgili Konu Deposu takipçileri bugün sizlerle Venom filmini olumlu ve olumsuz her yönüyle ele alacağız, bakalım o kadar da rezalet bir film mi olmuş;

Öncelikle koyu bir Tom Hardy fanı olarak bu filmi bekliyordum ve açıkçası kötü olacağını bilip sırf Hardy var diye gün saydım filme, beklentilerimi karşıladı kötü bir film olmuş senaryo basitliği olsun hikaye anlatmada ki saçma kararlar olsun kötüydü. Yine de Tom Hardy döktürmüş görsellik de fena değildi eski Venom’a göre yeni Venom baya iyi olmuş. Film aslında güzel başlıyor Eddie Brock’un hayatına göz atıyoruz başarılı bir gazeteci olduğu  çizgi romanlarda ki gibi yansıtılmış, tabi ufak tefek farklar var mesela çizgi roman Eddie Brock karakteri biraz kurnaz,çakal ve iyi bir plancıdır fakat film de baya salak ve ezik yapmışlar bu kötü olmuş. Filmin konu aldığı hikaye aslında kaliteli bir hikaye. Venom harici 5 simbiyotiği anlatan bu hikaye aslında daha güzel işlenebilirmiş. Filmi aceleyle yazıp yaptıkları çok sırıtıyor maalesef. Oyunculuklar Tom Hardy dışında sıradan kalmış.

Filmin bazı aksiyon sahneleri çok güzel olmuş, özellikle motor kovalamaca sahnesi ve Venom’un özel harekatla kapıştığı sahne ben pahalıyım diye bağırıyordu. Son dövüş sahnesi de fena değildi. Venom ve Riot’un kapıştığı sahne, kardeşim bu ne ya slime resmen diyen varlıklara sesleniyorum; simbiyotun olayı bu vıcık vıcık ve renk renk olması. Diğer takıldığım bir nokta ise bazı espriler çok bayattı izlerken, bu ne diyorsunuz. Filme yapılan soundtrackler fena değildi. Özellikle Eminem’in yaptığı Venom parçası güzeldi. Devam filmi gelecek, hatta 3 filmlik bir seri olacak Venom. Post creditste Carnage’ı görüyoruz; Carnage, Spider Man’ den sonra Venom’un en azılı düşmanıdır. Carnage’ı ikinci film de görmek güzel olabilir umarım toparlarlar. R-rated olsa daha iyi olabilirmiş fakat daha çok izleyici çekmek için maalesef 13 yaş sınırı ile yapmışlar filmi. Venom’a R-rated yakışırdı.

Toparlayacak olursak filme gidilir, paranızın karşılığını alırsınız. Bence izlenmeyecek kadar rezalet değildi. Sıkıcı bir gün geçiriyorsanız eğlenceli bir film. Çok detaya inmediğiniz sürece, Tom Hardy var diye bir kere gidin izleyin. Şimdilik benden bu kadar. Görüşleriniz benim için değerli, yorumlar da belirtirseniz sevinirim. Kendinize iyi bakın yeni incelemeler de görüşmek üzere…

6 yorum “Venom // Film İncelemesi

  1. Konu deposu adlı site güzel olmuş.Ve iyi bir şekilde resimli anlatım olmuş.Teşekkürler.

  2. Makalenizi okudum. Dediğiniz gibi bende bu filmi inceledim birçok sitede grafiklerde o kadar iyi değil maalesef beklentileri karşılamadı.

  3. Okuduğum en iyi inceleme buydu. Bu sitenin bakış açısını seviyorum gerçekten

  4. like to know ifour broken link manually approved allowing us to mark a link as a do

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir