Güncel Değerlendirme #02 Resident Evil, Logan, Flash, Doctor Who, Game of Thrones

5

Resident Evil Baştan Çekiliyor

Saçmalığım daniskasına hoş geldiniz. Daha yeni oh filmler bitti biz bunu 10 yıl daha tekrar tekrar izleriz derken….. yok abicim reboot dediler. Niye? Tamam son filmde güzelim serinin içine ettiniz ama seri güzel seri. Bırak biraz yasını tutalım dimi. Sütüdyo bunun hazırlıklarına başlamış, depar almış, muhtemelen 1, 1.5 seneye ilk filmi de gelirmiş. Yanlızca para için oynadıkları o kadar belli ki. Bu filme gitmeyecek miyiz, gideceğiz yani. Ama kötü bir şey çıkacağı ortada gibi. Daha bu serinin yasını tutmamıza, çocuklarıma izletmemize izin vermediniz. Yoksa 10, 15 yıla yap yine rebootunu ona lafım yok ama şimdi çok erken gibi. Hızlı koşan atın boku seyrek düşer diyorum ve bir sonraki konuya geçiyorum.

Logan: Siyah Beyaz

Logan’ın siyah beyaz versiyonu çıkacak. Bu güzel bir şey. Süper kahraman filmlerini siyah beyaz izlemek pek fazla herkese nasip olmaz. Logan gibi fazlasıyla karakter analizi içeren filme de daha fazla depresif hava katacığını ve Marvel hayranlarını sevindireceğini düşünyorum.

Bu konu hakkında çokta konuşmaya gerek yok. Bir Cumartesi gecesi ışıkları kapatıp kuzenlerle izlersiniz artık.

The Flash Filmi Hala Yönetmensiz

Flash’ın çıkacak filmi için hala yönetmen bulamadılar. Bulunan yönetmeni de Warner Bros kaçırtıyor sağ olsun. Sütüdyo yönetmenlere karşı bu kadar baskıcı olursa yönetmen tabi kaçar. Bir yönetmen seçiyorsan ona güveneceksin. En son baktılar bulamıyorlar filmin tarihini ileri bir tarihe taşıdılar.

Şimdi kovaladıkları yönetmen ise efsanelerin efsanesi bir yönetmen. Robert Zemeckis’ten bahsediyor. Back to the Future ve Forrest Gump’ı çeken adam. O gelirse çok iyi olur, çok ta güzel olur. Umarım sütüdyo bu sefer onuda kaçırmaz. Bakalım görelim…

Doctor Who 10. Sezon Tam Gaz Devam Ediyor 

10. Sezon ilk başladığında aha Moffat bu sezonu da mafetti dedim ki, dediğimle kaldım. İlginç bir şekilde oldukça risk alarak ilerliyorlar ve bunu şuana kadar çok iyi ilerlettiler. Doctor’u kör yapmak, hemde sezonun başında, inanılmaz bir risk. Diğer mevzulardan bahsetmeyim. Capaldi’nin son sezonu olması dolayısıyla son şovlarını izleyeceğiz. Bakalım yeni Doctor kim olacak?

Game of Thrones: Ne oldu, bitti sandın demi

Game of Thrones’un artık biteceğini görmüş, okumuş, duymuşsunuzdur. GoT hayranıysanız üzülmeyin. Cılkını çıkaracak kadar spin-off geliyor. 4 tane Westeros dizisi geliyor. Alın size dizi. Biraz abartmışlar gibi ama bu işin fanları izler artık. Bu 4 spin-offun içeriği daha belirsiz ama çokta GoT kadar beklentiyi yüksek tutmamakta fayda var. Ben ondada beklentisizim gerçi. GoT sevenlerdenseniz izlersiniz işte.

Bu değerlendirmede bu kadar, görüşmek üzere…

5 yorum “Güncel Değerlendirme #02 Resident Evil, Logan, Flash, Doctor Who, Game of Thrones

  1. Resident Evil serisini yeniden çekmeleri gerçekten saçma. zaten saçma bir konu. neyse Logan filmi bir efsane olabilir. XMEN içerisinde en güzeli bence. aksiyon, dram tam dozunda olmuş.

  2. Edit: Doctor Who
    Ne güzel Doctor Who’da risk aldılar derken son bölümle (S10E07) riskleri ortadan kaldırıp standart Moffat bölümüne çevirdiler. Umarım böyle bırakmaz Moffat. Daha sezon devam ediyor bakalım.
    Not: Christmas Special’da Peter Capaldi’ye veda edeceğiz. Lütfen artık bir Capaldi şov izleyelim.

  3. Flash’ın sezon finalini hiç beğenmedim. Daha güzel bir kurgu olabilirdi. Yeni sezonu izleyeceğimden emin değilim.

  4. Resident evil’i yeniden çekmeleri saçma ancak belki farklı yenilik katacak bir kurgu olabilir, izlerken yok artık hiç böyle olacağını düşünmemiştim diyebiliriz diye düşünüyorum.

  5. Resident evil baştan çekilmesi çok saçma diyeceğim ancak yıllardır batman ve superman i çeke çeke yeniden bıkmadılar 🙂 normaldir yani 🙂 Got biitmediğini herkes biliyor sadece çok ara veriyorlar yeni sezon yayını için buda milleti yıldırıyor 🙂 heyecanla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir