Logan – Geç Kalmış İnceleme

4

Ezdirmem sana kendimi… böbrek şov… isterdim düşleyelim, dalak sallansa da düşmeyelim… ney? Tey tey tey, ha ha! Ahey ahey..?

Canım Wolverine, bir tanem Logan, vay ben ne ettim, karakteri ile son kez karşımıza it yiyen şekilde çıkan Hugh Jackman abiye el sallarken, geçte olsa, inceleme yazmamak olmazdı.

Film nasıl biliyor musun? ÇÖP!

İzlediğimiz film bir MCU filmi olmadığından daha iyi diyebiliriz. Neyse ki X-Men’i Fox çekiyor ve daha az kötü Marvel yapımları izleyebiliyoruz. Karakter analizi, karakter analizi diye tutturdular ve inanılmaz sıkıcı bir film ortaya koydular. X-23’lere daha fazla değinen ve daha fazla mutant güçleri görebileceğimiz bir film olsaydı, belki de bu kadar sıkıcı olmazdı.

Film’de Charles’ada veda ediyoruz. Ama bir sıkıntı var. Daha önceden X-Men filminde Prof. X’i öldürmüştünüz. Şimdi nereden çıkıyor geri bu. Kronolojinin de içine ettiniz, sağ olun, var olun.

Film bir çizgi roman uyarlaması film değil. Çizgi romandan esinlenmiş bir film, çünkü çizgi romana pekte bağlı kalmamış.

Filmin başından sonuna kadar Logan abiyi can çekişirken ve ölüme koşarken görüyoruz. Sonra karşısına kendisi gibi it yiyen kızı çıkınca daha beter ölüme koşuyor. Logan abinin spermlerini alıp çocuk yapmışlar. Bu çocuğa ise güç bela mutant güçleri vermişler. Logan abi bunu sallıyor mu? Tabi ki sallamıyor. Adam X-Men serisi boyunca neyi salladı ki bunu sallasın? Adama kahramanlığı güç bela yaptırıyorlar.

Böyle böyle devam eden filmden ilginç hikayeler çıkabilir derken bir ne görüyoruz? Hiç bir şey göremiyoruz. Film anca kovalamacayla devam ediyor. Ha birde bir zamanların namı değer Prof. X’in haline üzülerek.

Oyunculuklardan bahsedecek olursam, tam olarak döktürülmüş. X-23’ü oyanayan kız, yaşı küçük olmasına rağmen bize oluşturduğu asabiyet duygusunu çok iyi verdi. Hugh abi zaten döktürüyor. Birde senaryo yazaydınız iyiydi.

İzlemediyseniz boş zamanlarınızda izleyin. Film +18 ama o kadarda +18’lik sahne yok. Biraz dalak böbrek görüyoruz o kadar.

Yakında Wonder Woman incelemesi geliyor, bekleyin. Çöp yapımlara inat.

Görüşmek üzere…

4 yorum “Logan – Geç Kalmış İnceleme

  1. Cok ilgimi ceken bir film degildi. sadece adam oldurmek icin yapilmis bir film gibiydi hepsi bu

  2. Film biraz yavaş ve ağır ilerliyordu. Asıl amaç Logan’ı öldürmek. Fakat sizin düşünceniz aksine ben beğendim. Biraz duygusal bir film. Ayrıca Marvel çizgi evrenine bolca gönderme var.

  3. filmi izledim. konu ve kurgu oldukça güzel olmuş. xmen apocalypte filminde de logan ın metal pençelere nasıl sahip olduğu ile ilgili bir sahne vardı. filmlerin birbirlerini tamamlamaları da güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir