JUMP FORCE // Oyun İncelemesi // Datte Bayo!

8

Baştan söylemekte fayda var. Eğer shounen tarzı animelere ilginiz yoksa bu oyun sizin için baştan bir anlam ifade etmeyecektir. Bu oyunun geçtiği üç temel anime var. Naruto, One Piece ve Dragon Ball. Başka etmenler de mevcut, oyun oldukça geniş evren içeriyor ama en azından bu üç animeden birini izlemiş olmanız gerekiyor. Bunlardan birine bile ilgi duymuyorsanız, bu oyun sizin için düz dövüş oyunu olmaktan öteye  gidemez.

Jump Force hikaye olarak çok komplikelikler içermiyor ama anime tutkunu biriyseniz sizi içine rahatça çekebiliyor. Naruto, Goku ve Luffy ile beraber görevlere çıkmak ve oyunun hikayesi dahilinde belirli mevzuları çözmek, çok fazla keyif veriyor.

Oyun, dövüş mekanikleri olarak Naruto: Ultimate Ninja Storm serisine benzerlik içeriyor. Düm düz dövüş değil anlayacağınız. Oynamanın yanında bunun çeşitli sinematiklerle desteklenmesi, dövüşü animelerde gördüğümüz ve gaza geldiğimiz haline büründürüyor. Oyunda güzel ve sevdiğim bir diğer nokta ise kendi ninja karakterimizi yaratabiliyor oluşumuz. Sevdiğimiz animede ki sevdiğimiz karakterlerin özelliklerini, kendi karakterimiz de karma haline getirmemiz çok hoşuma gitti. Ben genelde Naruto ve Sasuke’nin özelliklerini geliştirip, karakterime dahil ettim. Büyük bir Naruto fanı olarak, animenin içerisinden daha fazla karakter görmek isterdim. Ne yazık ki oyunda bir çok anime olduğundan, her animeden sadece belli başlı karakterleri almışlar.

Oyuna ilk başladığınızda, animeler bu kadar mı diyebilirsiniz. Beklemenizi ve görev yapmanızı tavsiye ederim. Görev yaptıkça yeni animeler ve karakterler açılmaktadır. Bu yeni karakterler ise hikayeye dahil olmaktadır.

Oyun yaptığınız görevler yanında online oynama şansıda sunuyor. Örneğin bir arkadaşınız Goku fanıdır ama siz Naruto fanısınızdır. Yıllardır süren animeler hakkında tartışmanız vardır. Bu oyun ile birlikte mevzunuza son verip, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Oyun dövüş mekaniklerinin ve sinematiklerinin yanında grafik olarak da çok üst düzey özellikler bize veriyor. Verdiği grafiklerin, bugüne kadar animelerde izlediğimiz grafiklerden aşağı kalan yanı yok. Üstüne çeşitli efektlerle süslenmesiyle daha ilgi çekici bir hal almış. Görev yaptıkça karakter açılmasıyla, oyun sizi içine çekiyor. Bunun yanında yapılan seslendirmeler, animelerde ki orjinal ses sanatçıları tarafından japonca seslendirilmiştir. Tam olarak bu konuda animelere bu kadar sadık kalınıp, her animenin izleyicisi anca bu kadar mutlu edilebilirdi.

En sevdiğim yanlarından biri ise Bleach animesine dair bir şeyleri yeniden görmemiz oldu. Bu animenin izleyicileri bilir. Yıllardır kavuşamadığımız ve muhtemelen kavuşamıyacağımız yeni bölümleri beklemekteyiz. Sonunda Bleach’i tekrardan görüp, dövüşlerde kullanmamız ve hikaye dahil olması bizim için göz yaşartıcı detay olmuş.

Dediğim gibi anime fanıysanız bu oyun tam size göre. Sadece dövüş oyunu beklentisiyle gelmek yanlış olur. Önce oyundan ne beklediğinizi bilmeniz gerekiyor. Kendinize iyi bakın…

8 yorum “JUMP FORCE // Oyun İncelemesi // Datte Bayo!

  1. oyunlar çok guzel makalede açıklayıcı admin bu oyunlar kuçuk yaş buyuk fark etmez her yaştakiler rahat oynar

  2. harika bir oyun olduğunu düşünüyorum. içeriktede o kadar güzel anlatmışsın ki ellerine sağlık..

  3. Bu oyun gerçekten çok güzel anime sevenler kesinlikle oynamalılar. Ben şimdi oynamaya gidiyorum 🙂

  4. harika bir oyun olduğunu düşünüyorum. içerikte de o kadar güzel anlatmışsın ki ellerine sağlık

  5. Japon çıkışlı oyunların çoğunluğu başarılı oluyor. Gayet açıklayıcı ve güzel bir makale yayınlamışsınız teşekkür ederiz.

  6. oyun hangi platformlarda var ?
    ücretli mi ücretsiz mi ?
    online modu var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir