Left 4 Dead 2 Oynadık: Nedir, Ne Değildir?

6

Zombi denilen ne kadar kuduz varsa toplandığı, artık nasıl bir yaratık çıkacak diye düşündüren, çeşitli görevleri olan, anlatacağım bu güzel oyun da bizi nasıl bir senaryo bekliyor onun hakkında konuşup, bilgiler vermeye çalışacağım.

konudeposu-com-left4-5

Öncelikle fps tarzı oyunlara alışık değilseniz, oyun baya zor gelebilir.

Tek başına modları başında seçmemenizi öneririm. Genelde çevrimiçi modda oynanan bir oyun. Steam’de mevcut. Çevrimdışıda oynamak, başlarda oldukça zorlayabilir.

konudeposu-com-left4-4

Oyunun temel olayı şöyle;

Güney Amerika şehirlerinde zombi istilası patlak veriyor. Siz ve takımınız gerekli görevi yapıp, o şehirden kurtulmaya çalışıyorsunuz.

Ekipler diğer çevrimiçi oyuncularla beraber 4 kişilik. Genelde birlikte takılmanız gerekiyor. Çünkü ayrıldığınızda zombilerin sizi avlaması çok kolay oluyor. Tam bir takım oyunu yani.

Bölümü kolay seçseniz bile, tek başınıza takıldığınız da dayanamıyorsunuz.

konudeposu-com-left4-1

Oyunda çeşitli yerlerde silahlar, cephaneler, sağlık, molotoflar vs var.

Half-Life yaratıcılarının yaptığı bir oyun zaten, andırıyor da. Önceden Half-Life, Counter-Strike vb. oyunlar oynadıysanız size çokta zor gelmeyecek. Ama o oyunlara göre yinede zor diyebilirim.

Neticesinde Resident Evil ve Half Life karışımı bir oyun işte. Ama her ikisinden de bir tık daha zor. Resident Evil kadar da çok korku öğesi barındırmıyor. Onun kadar senaryo öğesi de barındırmıyor. Yani bu oyundan bir film çıkmaz. Zevk için takılmalık oynayacaksanız oynayın.

konudeposu-com-left4-2

Left 4 Dead’in devamı niteliğinde bir oyun. Ama bunu oynamak için illa Left 4 Dead oynamanız gerekmiyor. Zaten Dead 2, Dead’ten daha güzel. Daha fazla kuduz karakter mevcut.

Oyunda ağlayan bir ses duyarsanız ona düşman muamelesi göstermeyin. Ağlayan Cadı o. Ona ateş ederseniz, daha beter karşılığını alıyorsunuz. Saldırmazsanız hiç bir şey yapmıyor.

Arkadaşlarınıza yardım etmeye bakın. Bir arkadaşınız düştüğünde kaldırmaya bakın. Yoksa o bölüm bitmez. Tam anlamıyla takım oyunu. 1 kişinin ekipten ayrı takılması oldukça çok etkiliyor.

konudeposu-com-left4-3

Bölümde uzun kalırsanız gelen zombi sayısı artıyor. Hem zamanı verimli kullanmalısınız hemde ortak çalışmalısınız.

Anlatacak çok bir şey yok aslında. Arkadaşlarla online oynanmalık ve keyif almalık bir oyun. Çok bir artısı yok. Artısını sizin ortamınız katar.

Ben oynarken oldukça keyif aldım. Ama tanımadığım kişilerle oynasaydım, arkada Skype açık olmasaydı zevk alır mıydım bilmiyorum.

Anlatacaklarım bu kadar. Kendinize iyi bakın. Hoşçakalın.

6 yorum “Left 4 Dead 2 Oynadık: Nedir, Ne Değildir?

  1. ilk defa burada gördüm birazdan kurup oynayacağım güzel oyuna benziyor.

  2. Grafikler on numara hakikaten. Bu oyunu oynarken sanki gerçekten o anı yaşayor gibisin. Güzel inceleme teşekkürler.

  3. Nefes tutturan bir oyunmuş. Multi oynanması da çok güzel. Tek eksik gördüğüm güç göstergesi. Gücün yanı sıra ısırıkla geçici zombileşme ve ekip arkadaşın taarafından vurulma ihtimalin olsa süper olurdu.

  4. fantastic submit, very informative. I’m wondering why the other
    experts of this sector do not understand this. You should
    proceed your writing. I’m confident, you’ve
    a great readers’ base already!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir