MISSION: IMPOSSIBLE – FALLOUT (2018) // Aksiyonu bol // Film İncelemesi

10

Mission: Impossible (Görevimiz Tehlike) serisi 1996’da başlayıp, günümüzde hala devam etmektedir. Son olarak bu sene karşımıza çıkan 6. filmini değerlendireceğiz. Her bir sonraki filmde gördüğümüz üzere, kurgu boyutu git gide arttırılıyor. Seri filmlerinden daha çok Tom Cruise’lu aksiyon filmine bürünmüş durumda. İlk çıktığı senelerden itibaren, teknolojininde gelişmesiyle, aksiyon boyutu ve efektlerin oldukça arttığını söyleyebiliriz.

Normalde her filmde alakasız farklı bir konu alan seri, bu filmde 5. filmin konusunu devam ettirmiştir. Bıyıklı Superman abimiz Henry Cavill’ı ise bu filmde andaval ajan rolünde görüyoruz. Şimdi ise filmimizi bütünsel olarak incelemeye geçelim.

Bu filmi hikaye olarak ele alıp incelemek fazlasıyla zor. Bu serinin bütün filmlerinde bir hikaye var, tamam ama bunun düzeyi önemli olan. Bu tür filmlerde verilen hikaye, direk olarak aksiyona geçiş için aşama olarak kullanılmaktadır. Size bir şey anlatmayı önemli görmez. Size görsel olarak neler sunabileceğini önemli görür. Doğal olarak pek fazla spoiler alabilmeniz muhtemel değildir. Bunun böyle olmasından hoşlanan vardır, hoşlanmayan vardır. Benim kişisel tercihim olarak bundan pek haz etmem.

Bir önceki filmde gördüğümüz Solomon Lane ve fake bir karakter olarak tanıyacağımız Lark dünyayı nükleer silahlarla tehdit etmektedir. En büyük barışın, en büyük acılar sonucunda geleceğini düşünmektedir. Bunun haricinde kötü adamlar hakkında başka bir motivasyon kaynağı verilmiyor. Buda çok basite indirgenmiş bir kaynak. CIA ajanı olan Ethan Hunt (Tom Cruise) ve ekibi ise bu olayı çözmek için görevlendiriliyor. İlk filmde gördüğümüze benzer bir olay geçiyor ardından. CIA’e kötü adamlarımız sızmış ve ekibimiz yalnız başına kalıyor.

Bundan sonrası için anlatılacak çok bir şey yok. Kötü adamları durdurmaya çalışırken ki, aksiyon sahneleriyle geçiyor film. Diğer filmlerden de geri kalan yanı olmayan aksiyon sahneleri izliyoruz. Eğer aksiyon, dövüş, heyecan gibi ögeleri barındıran filmleri izlemekten zevk alıyorsanız, oldukça fazla bu filmle tatmin olacaksınız. Hikaye ve senaryo beklentisine girerseniz, kesinlikle hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Zaten “Görevimiz Tehlike” izleyen birinin hikaye beklentisinde olduğunu pek sanmıyorum.

Bir sonraki incelemeye kadar, kendinize iyi bakın.

10 yorum “MISSION: IMPOSSIBLE – FALLOUT (2018) // Aksiyonu bol // Film İncelemesi

  1. Bu filmi dün izledim.Gerçekten harika herkese öneririm arkadaşlar.Mutlaka izleyin.

  2. Seriyi ilgi ile takip ediyoruz, güzel bir paylaşım olmuş… Tom Cruise hiç yaşlanmıyor gibi…

  3. uzun zamandır beklediğim bir incelemeydi. elinize saglık çok güzel olmuş başarılarınızınd evamnı dilerim

  4. Site tasarımı güzel olmuş bu film yazıları gelsin gerçekten işe yarıyor hoşuma gitti benim.

  5. filmin konusu hakkında harika bir içerik yaratmış sayfa yöneticisi, teşekkür ederim..

  6. Gerçekten çok güzel bir blog yazısı olmuş emeği geçen herkesin eline sağlık diyorum

  7. Bu serinin halen çekilmeye devam etmesi inanılmaz. Henry Cavill ve Tom Cruise’u aynı filme seyretmek çok güzel olucak. Sayende haber aldım. güzel bir yazı olmuş

  8. En sevdiğim serilerden birisi gerçekten harika aksiyonun tavan yapmasını istiyorsanız kaçırmayın derim 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir