12 yorum: “# ÖZGÜRLEŞ (ME)

  1. Okuduğum en güzel makalelerden birisi gerçekten ellerine emeğine sağlık hocam. Özgürlük, özgürleşme konusunda ki yazdıklarınız hoşuma gitti her insan dil,din,ırk farketmez özgür olmalıdır.

  2. kişinin özgürlüğü başkalarının özgürlüğünü engellemeyecek kadardır sonucu çıkıyor paylaştığınız düşüncelerinizde, takdir ediyorum.

    1. Aslında tam olarak kast etmek istediğim, bireyler toplumdan kopuk yaşayamazlar. Ama toplum şu anda çoğulcuların istediği gibi işlemektedir. Bence olması gereken toplum adalet sağlar ve ahlaki, etik kuralları kurarken bireyler için en iyiyi düşünmelidir. Örneğin mini etek giyen bir kadın, gece evine giderken eğlence mekanından çıkıp tacize uğradığı haberini izlediğimizde malesef ki şöyle bir homurdanma duyuluyor. “Gecenin o saatinde içmiş ve o etekle ortada geziosa olacağı buydu.” gibi. Yani ataerkil bir toplumda erkek taciz eden bir varlık bunun için kadının tedbir alması gece sokağa çıkmaması o eteği giymemesi lazım. İşte burada sorunumuz var. Bizler her bir duyarlı birey olarak üstümüze düşeni yapmalı, bu normları gerçekten toplumdaki bireyleri herhangi bir statüye koymadan sadece insan olduğu için din, dil, ırk ve cins gözetmeksizin ve hatta mezhepleri, siyasi görüşleride her ne olursa olsun başa gelen kişiler ayrım yapmadan, toplumun her kesiminden belkide birer ikişer temsilciyle adam akıllı baştan yazılmalıdır kurallar.

  3. güzel ve çarpıcı bir yazı olmuş elinize saglık bu tarz yazılarınızın devamını bekliyouz başarılar

    1. Önümüzdeki günlerde evet arttırmayı planlıyorum yazmayı, teşekkür ederim.

  4. Özgürlüğü ne kadar güzel anlatmışsınız. Kaleminize yüreğinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir