Wonder Woman – İşte Budur!

11

Film dediğin böyle olur!

Selamlar sevgili Konu Deposu takipçileri. Şimdi gidin… 😀 Şaka şaka.

Filmin ilk olarak spoilersız inceleyeceğimiz de altı tamamı ile dolu bir film. Boş diyaloglar yok. Gereksiz olaylar yok. Tamamıyla film gibi film olmuş yani. Olay örgüsü olsun, karakterlerin tanıtımı ve gelişimi tam olarak olmuş yani.

Spoiler gelsin…

Film Wonder Woman yani Diana’nın memleketi Paradise Adası’nda başlıyor ve burada Amozanları tanıyoruz. Zeus amazonları dış dünyadan görünmez kılacak bir kalkanla çeperlemiş ve yaşayıp gidiyorlar. Bizim Diana anası Hippolyta’nın kilden bir bebek yapması ve Zeus’un ona can vermesi sonucu oluşuyor.

Bilindiği üzere Amazonların en büyük düşmanı Savaş Tanrısı Ares. Bir pilotun yanlışlıkla adaya düşmesi sonucu dış dünyada süregelen bir savaşın olduğu öğreniliyor ve Diana bunun Ares’in işi olduğunu düşünüyor ve koyuluyor yola.

Anca bu kadar özet geçebilirdim.

Film boyunca Diana, Ares’i arıyor ama bulamıyor. Ares diye bir şeyin varlığına inanan yok zaten. Film boyunca bizde mal kız ares mares yok, derken çok değişik ve ilginç bir şekilde Ares’i görmemiz ve savaşlarını izlememiz vay anasını dedirten unsur.

Film BvS’den iyi değil ama BvS’den daha tutarlı. En azından analarımızın adı aynı gel kardeş olalım muhabbeti yok. İlk kadın süper kahraman filmi olması ve bu kadar güzel işlenmesi, beni oldukça sevindirdi.

Savaş sahneleri çok güzel. CGI’lar inanılmaz. Diyalogların altı dolu. Espriler laçka değil, gayet oturaklı. Diana’nın hiç dış dünyayı görmemesi ve bu yüzden saf bir zihne sahip olması çok güzel işlenmiş. 3D olmasaymış daha iyi olurmuş. 3D filmlerde gözlük takmayı sevmiyorum.

Daha fazla amazon görüp, daha fazla amazon ordusu savaşı izlemek isterdim.

Genel olarak çok temiz işlenen, en iyi DC filmlerine oynayan bir film olmuş.

Diyeceklerim bu kadar. Kendinize iyi bakın yada bakmayın. Siz bilirsiniz.

11 yorum “Wonder Woman – İşte Budur!

  1. Öncelikle film konusunda ne kadar cahil olduğum senin de bilgin dahilinde ama başımdan şu bildiğin bela kalkar kalkmaz senin hazırladığın film listesini hunharca bitireceğim. Wonder Woman da bu listeler arasında olacak 🙂 Her konuda seçici ve zor beğenen biri olduğun için önerdiğin filmleri hayranlıkla izleyeceğime de eminiim. Detaylı ve açıklayıcı güzel bir inceleme olmuş. Teşekkürler efenim.

  2. Bilmiyorum daha bu zamana kadar izlemedim yeni çıktı ama izleyeceğim saolun

  3. Daha önce izlemedim zaten yeni çıktı ama izleyeceğim saolun öneriniz için

  4. Reis bunu bekliyorduk. O son dövüş sahnesi neydi öyle. Ben birdaha gidecem filme. Sağol reis.

  5. Biraz feminist bir filmdi sanki ama guzeldi. JL filmini bekliyoruz simdi. Orda WW izlemek ayrı guzel olacak.

  6. Amerikan halkının kahraman arayışlarına Marwel firmasının hediyesi olan kahramanlar kulübü üyesi Wonder Woman’ın filmi de görücüye çıktı artık. iyi seyirler. bu arada oldukça iyi bir gişe başarısı var. meraktan mı yoksa oyuncuların cazibesinden mi zaman gösterecek. ilerleyen günlerde wonder woman dövmeli ergen sayısını takip etmek lazım.

  7. Böylesine güzel bir film olan Wonder Woman filmini önerdiğiniz için çok teşekkür ederim.En kısa zamanda izleyeceğim inşallah.

  8. filmin bence 3d olması gayet iyi olmus. 3d filmleri cok severim. fırsat buldukca gitmeye calısıyorum. ozellikle savas sahnelerinin 3 boyutlu olması daha etkileyici olacaktır diye dusunuyorum

  9. Kaliteli bir sürümü internete düşse izleyeceğim şuan pek kaliteli sürümleri yok haşa sinemada izlemek isterdim ancak sinemaya gidecek vaktim yok. Yoksa güzel filmlerin değerini bilirim. Biraz ucundan izledim geçen akşam. Senaryo gayet güzel ilerliyor uçak düşmesinden gerisini izlemedim hd sürümü düşerse izlerim. bilgiler için teşekkürler. Tereddütte idim izlemek için giderdiniz birazda olsa.

  10. Fotoğraflar ve yorumunuz güzel olmuş. Hem merak uyandırıyor hem de spoiler vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir