6 yorum: “Böyle olmaz… #02

  1. Düşündürücü felsefi bir yazı. BCT sen nesin ya? Cidden mutsuzmuyum neyim düşünmeye başladım. Tasarım ben miyim? Böyl eşeyler yazarmıydın? Helal olsun. Eline sağlık.

  2. Düşünceleri alıp kendi düşünceni ortaya çıkarmışsın. Senden iyi analizist olur gibime geliyor. Dedikleirndede baya haklısın. Ama insanların kaçı bunu düşünür ki?

  3. Mutluluk dengesini grafiksel olarak düşünelim.
    Mesela her bir birey borsa da birer kağıt olsun ve zaman çizelgesi üstünde çevresel ve kişisel faktörlere bağlı yükselip azalan mutluluk grafiğine sahip olsun. Mutluluğumuzun pik yaptığı dönemler ile düşüş gösterdiği dönemlere grafik üzerinde baktığımızda pik yaptığımız dönemlere göre mutsuz, dip yaptığımız dönemlere göre mutluyuzdur. Yada kağıt değeri, yani mutluluğu bizimkinden fazla olan kişilere göre mutsuz görünüyor olabiliriz. Ancak esas mesele grafiğin devam edip etmemesi yani hayatta olup olmamamız. Grafik devam ettiği sürece yeni üst noktalara ulaşma şansımız devam etmekte.
    Bence insan beyni bu şekilde işliyor ancak pik değerini her zaman yakalayamadığı için mutsuz olduğunu düşünüyor. Ancak hayatta olmak bile mutluluk olarak düşünülebilir.
    Peki ben böyle mi düşünüyorum? Tabiki de hayır 😀 Bildiğin mutsuzum yani 😀

  4. Bence de mutsuzluk düzeyinin sebebi yine kendimiziz şöyleki mutluluğu bir alkol eşiğimiz olarak düşünelim ilk alkol aldığımızda bir bardak votkada aldığımız haz yaşadığımız kafayı düşünelim şimdi sürekli ulaştığım o bir bardak votkada yaşadığım şeyi yaşayamaz oldum direnci arttı napmam gerek 2 bardak içmeliyim o ilk mutluluğu yakalamak için artık ve bu 3 4 5 böyle devam edecektir artarak ve yine alkoldeki gibi uzın süre alkol almayalım yani mutluluğu yaşamayalım hep mutsuz hep mustuz bir bardağı bile almayalım belli bir süre içersinde beynin bütün. Bu yaşanmışlıklara alışacak adapte olacak ve sen bunca aradan sonra tekrar bir bardak ile kafayı yaşayabileceksin yani mutlu olmak için mutsuz olmak şart yine diyalektik bişi 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir