Juuni Taisen // Anime // Neymiş?

9

Selamlar, sevgiler, saygılar…

Bugün sizlere, kesmeli biçmeli, dalağı böbreği bol bir animeden bahsedeceğim.

Hacılar şimdi; 12 tane asil aileden gelen savaşçı var. Bunları geleneksel olarak düzenlenen Juuni Taisen yarışmasına sokuyorlar. Mevzu şöyle; birbirinizi kesin biçin, 12 saatiniz var. Sonunda galip gelenin 1 dileği gerçekleşecek.

Anime 12 bölümden oluşmakta olup, çokta hikaye derinliği aranmaması gereken yapımlardan. Çerezlik gidecek bir yapım. Animeyi izlerken keyif alıyorsunuz. Benim ilgimi çeken taraf şu oldu; kimin öleceğini kestiremiyorsunuz. Bu kesin kazanır derken, anime istediğinizi size vermiyor. Favori kimi seçerseniz, aniden ölebiliyor. Animenin devamını kestirmek imkansız bir hal alıyor.

Dövüş sahneleri nasıldı? Olmuş, çokta güzel olmuş. Her yarışmacının farklı yetenekler de gücü olması ve bunu geçmiş sekanslarını izleyerek nereden geldiğini öğrenmemiz güzel olmuş. Müzikleri de gayet yerinde, gaza getirir düzeyde. Çizimleri çizgi romanların üstünde ama animeye göre biraz altta kalmış diyebilirim.

Bu tür ters köşe yapan yapımları ayrı bir seviyorum ama çokta beklentiye girmeyin. Çok aşırı komplike bir hikayeyle karşılaşmayacaksınız. Çok aşırı anime tutkunuysanız izlersiniz muhakkak, onun dışında sizi bir yere götürecek bir yapım değil.

Final bölümün de ilk saçmaladıklarının kanaatindeydim ama sonradan düşününce olması gerektiği gibi bittiğini düşünmeye başladım. Farklı şekilde bitecek olsaydı çok yapmacık olacaktı.

Son olarak ekleyeceklerim… Beni şaşırtan bir anime oldu. Çok fazla özgün olmaya zorlanmış bir yapım olduğunu görmek, zengin olan kurgusuyla, çok fazla derinlik katamamalarını kapatmaya çalışan bir hareket olmuş. Başlangıcında incelemesini yazmak için can attığım bu yapım, ilerledikçe bu isteğimi biraz olsun köreltti ama yok etmedi. Kimin ne yeteneği olduğunu izlemenin keyifli olduğu ve rakipler arası saygı bağını da görebildiğimiz bu yapım da çokta fazla karakter gelişimi görememiş olmamız beni üzen nokta oldu. Kendi hayatları için dövüşecek olsalar bile, mevzu zevk için dövüşmeye kayıyor ve tabi ki her bir bireyin kendince haklı felsefi görüşleri mevcut. Psikopatı çok psikopat, minnoşu çok minnoş hareket etmesi, karakterlerde ki tutarlılık açısından güzel bir nokta olmuş.

Sadece vahşet altyapısı olmayan bu animeyi, çok anime düşkünüyseniz izleyin. Çok bir şey vermemekle beraber, size keyifli zaman yaşatacaktır. Ama yok ben az izlerim öz izlerim diyorsanız, izlemeyin. Çokta bir şey kaybetmezsiniz. Bir sonraki incelemeye kadar kendinize nasıl istiyorsanız öyle bakın.

9 yorum “Juuni Taisen // Anime // Neymiş?

 1. Sonu çok saçmaydı beee….
  Sonunu sevmedim.. Gerisi idare eder..
  Eder mi gerçekten ondan da emin olmadım
  Ama izlerken vakit geçiyor işte..
  Gerçi 1 gecede bitirdim demekki okadar da kötü değil..

 2. Ben bunu izlemem. Her animeyi izlemiyorum çünkü. Arada 3 5 tane izliyorum.

 3. Teşekkürler anime öneriniz için. Tam bir anime hayranuyum ama dediğidiğiniz gibi derinlik yoksa izlemeyi düşünmüyorum

 4. işini başarıyla yapan kaliteli bir firma sizi tebrik ederim başarılarınızın devamını dilerim

 5. ilk kez anime izlemeye başladım. sizlerle bu hobimi geliştireceğim gibi

 6. Bu tip gladyatör savaşımsı(evet biraz saçma bir laf ama) animeler beni heyecanlandırıyor. Mirai Nikki’den mesela memnun ayrılmıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir