Konu Deposu 1. Yıl Özel Yazısı // Ne o, ne bu! Sanki şu!

9

Tam 1 yıl önce bugün bu siteyi açtım ve içerik girmeye başladım. İlk tamamiyle tek başımaydım. Şimdi galiba değilim. 🙂 Önceleri başka sitelerde editörlük ve moderatörlük yaptım. İsim vermemeyim, reklama girmesin. Başka sitelerdeki yoğun ve disiplinli çalışma prensiplerini hep yanlış bulduğumdan, yazarların daha özgür davranabileceği bir site açmaya karar verdim ve burası oluştu.

Bakalım 1 yıl boyunca neler yapmışız.

Anime İncelemeleri

Mevzuya ilk anime ile daldık. Kafamıza göre anime incelemeleri yazdık. Evet baya kötü olanları vardı.

Film İncelemeleri

Güncel vizyonda olmayan filmler ile devam ettik. Hiç bir zaman güncellik sözü vermedik. Bu iş kendimiz için neticesinde. Zevk aldığımız şeyleri yazmak önemli.

Dizi İncelemeleri

Dizi tüketip onun incelemesini yazmak zor iş. O yüzden o kategoriye fazla yüklenemedik. Keşke tek işimiz dizi izleyip inceleme yazmak olsaydı.

Oyun İncelemeleri

Oyun oynamayı çok severim. Tüketilen birşeyi de paylaşmak gerekir.

Müzik İncelemeleri

İlk zamanlar müzik haberleri yapıyorduk ve inceleme ile devam etti. O biraz farklı bir iş. Yazı olarak müziği anlatmak gerçekten zor iş. Youtube kanalı falan olsa işimiz daha kolay olurdu. Ama orayla ilgili yeni projelerimiz var.

Çizgi Roman İncelemeleri

Aslında incelemeleri değil incelemesi desek daha doğru. Orası aklımda ama. Öyle kalmayacak.

Kitap İncelemeleri

Dalak Böbrek Şov’la hiç planda yokken açılışı yapmıştım ama devam ettiremedim. Yeni çok değerli editörlerimiz elinden tuttular o kategoriyi ve yürüttüler gitti.

Kültür

Hani bazen konuşmak istersin ve kategori bulamazsın. İşte burası o yer.

Kategorilerden bahsettikten sonra sohbetimize devam edelim.

İlk seferinde tek başımaydım. Şimdi kaç kişi olduk. 19.07.2016 ilk kuruluş tarihimizden bu yana 1 yıl geçti.

İlk editör abim ibolix‘e, biricik kardeşim gibi gördüğüm Zulserk‘e, çok yakın dostum F.F‘e, sürekli lavukluk yaptığım geniş yürekli dostum csinemaky‘ye ve csinemaky sayesinde bünyemize giren çok değerli editörümüz Nura‘ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Slogan babası hayatımın daimisi kuzenim Deniz’e çok teşekkürlerimi sunuyorum. (Ne o, ne bu! Sanki şu!)

Onlar olmadan çöp bir site olarak kalırdı. Geldiler çeki düzen verdiler, kendi dedikleriyle, kendi bitmemiş sözleriyle, kendi saklayamadığı cümleleriyle… Bir hata da bulunmuşsam affedin. Umarım sizleri kıracak üzecek bir şey yapmamışımdır. İyi ki varsınız.

Aynı şehirde olsaydık pasta alır mum üflerdik… 🙂

Takipçiler şimdi bana bakın. Size de yükleniyorum biliyorum ama bazen çileden çıkıyorum be abi. Buradan hiç bir gelirimiz yok. Üstüne gider var. Sitede 1 tane reklam göremezsin. Zevk aldığımız için bu işi yapıyoruz. Ama kendi hayat yoğunluğumuz da var ve bu yüzden inceleme yazma mümkün olmayabiliyor. Çok değerli editörlerimiz olmasaydı ben siteyi kapatmıştım yoğunluktan dolayı. Yani biraz anlayış. Değer veriliyorsunuz ki size içerik üretiyoruz. Film muhabbetini biz aramızda da yaparız yani. Ama geeklik paylaşmayı gerektirir.

Kendinize çok iyi bakın. Konu Deposu çalışmaya devam edecek. Yaz boyu pek fazla inceleme ben yazamayabilirim. Yorumlara BCT nerde yada Film İncelemesi nerede yazmayın. En kötü JL filmine yetişirim ekimde onu yazarım.

Görüşmek üzere. Hoşçakalın…

9 yorum “Konu Deposu 1. Yıl Özel Yazısı // Ne o, ne bu! Sanki şu!

 1. Yaşasın 1.yıl!
  Asıl biz sana teşekkür etmeliyiz burada kendimizi rahatça ifade edip insanlara güzel içerikler sunmamıza olanak sağladığın için. Bu yüzden sen iyi ki varsın! ? Ayrıca çok da lavuk değilsin şş ?
  Umarım beraber bir pasta alıp üfleyeceğimiz zamanlar da gelir. Burada olacağız çünkü ✊

 2. Ne kadar çabuk geçmiş bir yıl. İnsan hiç farketmiyor. Tek farkedilen şey gün geçtikçe konudeposundaki arşivin git gide büyüyüp güzelleştiği .

 3. Hocam yapmış olduğunuz incelemeler sayesinde birden çok bilgi sahibi olduk ellerine emeğine sağlık.

 4. guzel icten yazmissin. ne sanslisin ki yardimci olacak dostlarin arkadaslarin varmis guzel bir site cikmis

 5. Öncelikle 1 yıldır takip ediyorum hemen hemen sayfanızı bir çok yazınızı beğenerek okudum. Hayırlısı olsun umarım ömür boyu sürer yazılarınızın devamı 🙂 dizi incelemeri benim favorim 🙂

 6. Severek takip ettiğim sitelerden birisi nice yeni senelere hep beraber girmek dileklerimle Hayırlı olsun.

 7. Bir çok bilgiyi buradan toparladım, bu 1 yıl içerisin de öğrenmediğim ne kadar da çok şey varmış. Konu deposu gerçekten de iyi çalışmaktadır.

 8. Amerika’dan dön sen bi içimde ukte kalan şeyler var gitmeden yapacaktık fırsat olmadı gelince yaparız bari bu arada yazın cidden yoğunmuş tempo kışa göre bu benim için iyi tabi geldiğinde çok şaşıracaksın çünkü hani hep bana bazı konuşarda akıl verirdin ya sonunda dinledim seni 🙂 bunu da kutlarız bi ayrı…

 9. 1 yıl oldu demek. hayıtlı uğurlu nice yıllara. sizlerden istifade edebilmek güzel oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir