2015’te yayımlanması ile büyük ilgi toplayan anime One Punch Man.

One Punch Man

Öncelikle bugüne kadar tanıdığınız bütün süper kahramanları unutun. Animenin baş karakteri Saitama bugüne kadar görebileceğiniz en güçlü, en dayanıklı, en hızlı süper kahramandır.

Zayıf noktası yok!

Bütün düşmanlarını tek yumrukla yenen Saitama bu durumdan oldukça sıkılmıştır. Hobi olarak süper kahramanlık yapmaya yeltenip tek yumrukla yenemeyeceği düşmanını aramaya koyulmuştur ama pek mümkün gibi gözükmüyor.

Evet bu kahramanımız hobi olarak bu işi yapıyor.

İnsanlar gücünü anlayamadıklarından dolayı oldukça iftiraya maruz kalsada bu durumu pekte kale almıyor.

Hobi olarak yolu koyulmuş olsa dahi, hep doğru yolda ilerliyor ve üstüne üstlük Dünya’yı kurtarıyor.

One Punch Man

Peki Saitama nasıl gelmiş, geçmiş, gelecek en güçlü süper kahraman oldu?

Tamı tamına 3 yıl boyunca hergün; 100 şınav, 100 mekik, 100 çömelme, 10 km koşu yaparak. Saçları dökülene kadar bu kadar çok çalışarak. Yaz olsun, kış olsun zihinsel olarak kendisini güçlü kılmak için asla klima kullanmadı. Sabahkarı bir muz bile olsa kesinlikle kahvaltısnı yaptı. Sonunda en iyi süper kahraman haline geldi ama onun amacı sadece hobiydi.

 

One Punch Man

One Punch Man’in 1. sezonu 2015 sonbaharında yayımlandı. Zaten mangasından oldukça hayran kitlesine sahipti ve böylelikle hayranlarını katladı.

İlk sezonu 12 bölümden oluşmaktadır ama tabiki One Punch Man hayranlarının açlığını bastıramamıştır. Tabiki bu kadar kaliteli bir anime yapmak zor iş.

2. sezonunun ise 2016’nın sonlarına doğru çıkması tahmin ediliyor.

Beklemekten başka çağre yok. Ama size tavsiyem hiç zaman kaybetmeden 1. sezonunu izleyin. Kesinlikle ölmeden izlenmesi gereken animelerden.

Konuyu ise One Punch Man’in açılış müziği ile kapatalım.

 

2 yorum “One Punch Man

  1. En yakında zamanda izlemek istediğim animelerden biri yazınızı okuyup biraz bilgi edindiğim iyi oldu anime ye başlamadan önce. Teşekkürler.

  2. İzlenecek birşey gerçekten daha önce de duymuştum makaleniz çok açık olmuş en kısa zaman da izleyecem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir