2016’da yayınlanan anime.

ajin

Animenin konusu ile başlayalım. Animede ölemeyen insanlar vardır. Bu insanlara Ajin deniliyor. Öldüklerinde vücutları sapa sağlam bir şekilde tekrar diriliyorlar. İlk olarak 17 yıl önce ortaya çıkmaya başlamışlardır. Bu insanlar nadir bulundukları için hükümet ve insanlar tarafından birer tehtit olarak görülmektedir.

Ajinler ilk olarak ajin olduklarını bilmemektedir. Bir ajinin insan mı yoksa ajin mi olduğunu anlamanın tek yolu ölmesidir. Sakat kalırlarsa vücutları yenilenmez ama sakat kaldıktan sonra ölürlerse, sakatıkları geçmiş bir şekilde tam olarak dirilirler.

ajindemi-human

Ajinlerin ölümsüzlük dışında çeşitli güçleri vardır.

İlk olarak bağırmaları. Ajinler normal insanlara karşı güçlü bir şekilde bağırdıklarında o insanlar da geçici felçlik oluşmaktadır ve bir süreliğine vücutlarını hareket ettirememektedirler.

Diğer bir güçleri ise IBM. Ajinler insanların göremeyeceği, sadece ajinlerin görebileceği IBM isimli siyah ruh görünümlü bir yaratık yaratabiliyor. Bu yaratık ajinler için dövüşebiliyor. İnsanlar göremediği için insanlara oldukça sorun çıkartabiliyor.

IBM’ler düşünemeyen yaratıklardır. Sahibi ne derse tersini yapar. O yüzden sahibi ne yapmasını istiyorsa hep zıttını söyler. IBM’ler sürekli olarak sahibinin gün içerisinde önceden kullandığı cümleleri tekrarlar. Dedikleri bu yüzden oldukça anlamsız oluyor.

Ajin: Demi-Human

Animenin baş karakteri Kai ise araba çarpmasının ardından Ajin olduğunu öğreniyor ve bu olay tüm insanların ortasında oluyor. Hükümet ise Kai yakalamak için işe koyuluyor ve burda maceramız başlıyor. İnsanlar tarafındanda dışlanan Kai’nin işi oldukça zorlaşıyor.

Kai kötü bir karakter olmamakla beraber aynı zamanda biraz bencil bir karakter. Tek derdi tasası ben normal ve sakin bir hayat yaşayim. İnsanlar kendi yüzünden bile ölse hiç bir şekilde umrunda olmuyor.

Ajin: Demi-Human

Animede kullanılan 3D teknolojisi diğer animelere göre oldukça farklı. Yoğun olarak anime izleyen biriyseniz en başta biraz garip gelecek size ama sonra alışacaksınız.

Animenin ilk sezonu 2016’da yayınlanmıştır ve 13 bölümdür. 2. sezonu yine aynı yıl içerisinde yayınlanacağı duyurulmuş olup, tam tarih belirtilmemiştir ama ekim ayında çıkacağına dair söylentiler bulunmaktadır.

Animeyi izlemeye başlamanız için illa 2. sezonun çıkmasını beklemenize gerek yok. İlk sezonun, sezon finali zaten final gibi. Zaman kaybetmeden izleyin derim.

Konuyu ise her zamanki gibi animenin oldukça güzel olan açılış müziği ile bitirelim.

 

 

5 yorum “Ajin: Demi-Human

  1. İlgi çekici bir anime, arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine fark etmiştim. Bİr şans verin, siz de seveceksiniz.

  2. Ben bu animeyi bir kısmına kadar türçe dublaj diğer kısımları ise 2.sezona dek heyacanla izledim sürükleyici bir alt yapısı var ama 2.sezonun gidişatına baktığım zaman kai nin düşmanı uçakta kaçıyor 3.sezonun çıkmasını gerektiren onca ayrıntı var 34 kişi kadar belki daha fazla ajin var olmalı ama 2 sezonda bitirdiler şahsen 3.sezonun çıkmasını istiyorum belli bir kitlesi var; izleyeni..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir