GTO: Great Teacher Onizuka (Biraz Nostaljik ama İzlenmeli)

6

6-GTO

 

Gençler merhaba

Şimdi sizlere Great Teacher Onizuka namı diğer GTO isimli animeden biraz bahsedeceğim.

Öncelikle anime serisinin yayım yılları 1999-2000 arası olan her anime gibi çizimler, günümüz mevcut animeleri kadar kaliteli değil bunu bir kenara not edip öyle başlayalım. Sonra vay efendim görüntü iyi değil gibisinden serzenişler yada kulağımızı çınlatacak küfürler havada uçuşmasın. Ancak 43 bölümden oluşan seri, konu, bölümlerin işlenişi ve ana karekterin ilginç özellikleri sayesinde sizi ekrana kilitleycek bir olay örügüsüne sahip.

 

645573013226f

Liseyi güç bela bitirmiş, Üniversiteyi de nasıl bitirdiği anlaşılamamış, eğitim süresi boyunca motorsiklet çetelerine liderlik etmiş ve nihayetinde öğretmenlik mesleğine adım atmış psycho bir karekteri konu alan animemiz, eğlence, aksiyon, macera, drama ve gençlik temalarıyla her kesimden insana hitap edebilecek bir altyapıya sahip.

 

i_m_the_great_teacher_onizuka___by_ztfun-d7260x0

 

Animenin konusu hakkında bilgi verecek olursak;

Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatında tek bir amacı vardır. “En iyi öğretmen” olmak. Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alır. İş için başvurduğu ilk okulda kötü bir tecrübe geçirir ve kendini yollara vurur. Ama bilmediği şey okulun müdürünün Onizuka’dan etkilenmiş olması ve onu işe almak istediğidir. Bunu haber alan Onizuka tam gaz okula geri gider ve işi alır. Ama ne yazık ki Onizuka’nın hayalini kurduğu cici öğrencilerin yerinde okulun en problemli ve öğretmenlerden nefret eden sınıfı vardır. Onizuka’nın işi bu sınıfı adam etmektir. Ne de olsa Onizuka “en iyi öğretmen” olmak için çabalamaktadır bu da bunun için iyi bir fırsattır.

Son olarak bu harika animenin opening videosunu paylaşarak yazımı sonlandıryorum.

Güzel vakit geçirmeniz dileği ile…

 

 

6 yorum “GTO: Great Teacher Onizuka (Biraz Nostaljik ama İzlenmeli)

  1. Bu animenin tanıtımını yaptığınız için çok teşekkür ederim.

    Sayenizde 43 bölümlük muhteşem bir seri izledim :))))

  2. yorumlar iyi tanıtım iyi. demek izlemem lazım benimde.. bulalım başlayalım hemen bari.

  3. GTO öğrencileri için cinayeti bile üslendi. Motorcu çetesine elinde sonunda döndü. En iyi motorcular arasındadır, severim 🙂

  4. Eskiden çok izledigim bir anime great teacher onizuka, çok hoşuma gitmişti gerçekten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir