2014 yılında yayınlanan aksiyon, bilim kurgu vb. türdeki anime.

konudeposu-com_bb1

2021 yılında bir tür virüsten insandan türemiş değişik çirkin mi çirkin, tipi kayık canavarlar var. Ama öyle böyle değil, harbi çok çirkin. Bu canavarlara ise Gastrea diyorlar. Gastrealar yenilmesi güç, oldukça güçlü bir türdür. Onlara zapt etmenin yolu Varanium denilen bir tür maddeden geçmektedir. Örneğin Varaniumdan yapılmış kurşun Gastreaları öldürebiliyor. Tabi Gastreaların seviyeleri arttıkça, daha güçlüleri karşılarına çıktıkça, daha değişik Varanium ile yapılmış silahlara baş vuruyorlar. Tek başına kurşun yetmiyor.

Her virüse kapılmış insan Gastreaya dönüşmüyor. Doğuştan Gastrea virüsü ile doğmuş kız çocukları vardır. Bu çocuklar canavara dönüşmeyip, ekstra insan üstü çeviklik ve saldırı gücüne sahiptirler. Bu çocuklara ise Lanetli Çocuklar diyorlar. Lanetli Çocuklar olası bir dövüş ve tetiklik durumunda gözleri kırmızı oluyor. Ozaman da mevzu kopuyor.

konudeposu-com_bb2

Gastrealara karşı savaşan sivil güvenlik ekipleri vardır. Bu ekipler ikişerli olarak, bir insan bir lanetli çocuk olmak üzere mücadelelerini sürdürürler.

Anineminin esas adamı ile esas kızı Rentaro ile Enju burada karşımıza çıkıyor.

Rentaro, Tendo Dövüş Sanatlarında bir uzman. Vücudunun bir kısmı Varanium maddesi ile deneyler sonucu değiştirilmiş ve normal bir insandan daha güçlü bir hal almıştır. Partnere Enju ise her lanetli çocuk gibi oldukça güçlü birisi. Daha çok bu ikilinin ilişkisi üzerinden yürüyen bir anime. Rentaro onu tamami ile öz kardeşinden ayırmayıp, bir abi olarak yetiştirmiştir. Her ne kadar Enju, Rentaro ile evlenmek istediğini sürekli söylesede. İşin o kısmı oldukça can sıkıcıydı. Çocuksun işte, kaç yaş büyük abi diyeceğin adama ne diyorsun. Hayret bir şey!

Anime de canımızı sıkacak olay ise Lanetli Çocuklara yapılan muamele. Bu çocuklar işini gücünü bırakmış dünyayı kurtaracam diye savaşıyor ve insanların büyük bir kısmı bunları dışlarcasına davranıyor. Rentaro ise kendi yakışır hareketle başta Enju olmak üzere lanetli çocukları sürekli korumaya ve topluma kazandırmaya çalışıyor.

konudeposu-com_bb3

Genel olarak güzel eğlenceli bir anime. 13 bölümden oluşmaktadır. 2. sezonu hakkında bir duyuru yok ama 2. sezona ihtiyaç duyuyor. 1. sezon finalinde 2. sezonun geleceğinin sinyallerini verdiler. Gelir mi gelmez mi, gelirse ne zaman gelir, bu konu hakkında bir fikrimiz yok. Yada direk mangasını okuyabilirsiniz.

Boş zamanınızı değerlendirecekseniz bu animeyi izleyebilirsiniz. Çerezlik gidecek bir seri.

Konuyu ise animenın kötü mü kötü açılış müziği ile bitirelim…

 

2 yorum “Black Bullet

  1. japon animeleri çok güzel oluyor yakın zamanda çekilecek osmanlı devletini anlatan bir animede olacaktı.

  2. Everything is very open with a clear clarification of the challenges.
    It was really informative. Your website is very useful.
    Thank you for sharing!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir