GUNDAM VS VOTOMS… Aklımda Hiç Birşey Yok! Ne Yazsam? Derken…

6

Gencolar naber?

Farkettim ki uzun süredir siteye hiç birşey yazmadım.
Aslında yalnızca bir yazı yazdığımı ve olmaz olsun böyle yönetici ve yazar dediğinizi duyar gibiyim.
Bence de sonuna kadar haklısınız…

Hazır yazmaya başlamışken, ne yazabilirim diye düşünürken ve site sahibinin şiddetli baskılarından kaçınmak adına… aklıma yine eskilerden, çooooook eskilerden (Sanırım ben biraz eski olduğumdan) Armored Trooper Votoms serisi geldi.

Armored Trooper Votoms yanlış hatırlamıyorsam ilk TV serisi 1983 yayınlanan 1984 te de biten, Mecha-Askeri ve Psikolojik başlıkları altında guruplanabilecek 53 bölümden oluşan bir seri.

Ahanda fotoğrafları ha böle…

Tıpkı Mobile Suit Gundam serisi gibi Mecha türü anime severler açısından bir milat sayılabilecek türden bir anime serisi olduğunu söyleyebileceğimiz bu serinin Japonyada halen alabildiğine mal hayranları ve fanları mevcut. Hatta festival neyin düzenliyorlarmış ama bu işlere bulaşmam ben. Animemi izler geçerim arkadaş! Diyenlerdenseniz, benim kafamda olduğunuz için tebriklerimi sizlere koyarım…

Mobile Suit Gundam serisi demişken bu seri de efsane bi seri ha! Günümüze kadar ana evren, yan evren, arka evren, düz evren, üst veren filan demeden adamlar bu günlere kadar halen sene 2016 olmuş, 2017 götüne tekme vurmaya hazırlanıyor dezzemin evladı demeden teeeee… 1979 den beri bu seriyi devam ettirmekte ve ekmeğini yemeye devam etmekte olan ekibine de azim ve kararlılıklarından ötürü ayrı bir tebrik koymayı borç bilirim.

En son yakınlarda Thunderbolt(OVA) ve Iron Blooded Orphans (TV Serisi) serilerini çıkaran bu kaynatası 1979 dan beri geberemeyesiceler halen iyi işler çıkarmaktalar.

Thunderbolt iyi ve tema olarak Caz müzik ve insanlığın nasıl insanlığını kaybettiği temasını seçmesi açısından unique bir ova çalışması olmasının yanında Iron Blooded Orphans doyurucu ve destansı konusu ile daha öne çıkmakta. Yani aslına bakarsanız Iron Blooded Orphans ı daha çok sevmiş  bulunmaktayım.

Ha unutmadan bence en iyi serisi de yine yakın geçmişte çıkmış olan (Peki senesi nedir? Diye soranlara senesini hatırlamıyom açın bakın la diyorum) ve 50 bölümden oluşan, gönüllerde şah! Kalplerde Padişah! Olan Mobile Suit Gundam 00 serisidir bence..

Yolun açık olsun Gundam…

Derken…. Bu yazıda, Armored Tropper Votoms serisine haksızlık ettiğimi düşünmeye başladım.

O zaman açığı kapatalım…

Armored Tropper Votoms un konusu biraz pembe dizi tadında ancak keyif verici bir anime. Bir 10 bölümü devirdikten sonra bizim ana karekterimiz Kricho ve Laboratuar ortamında üretilmiş kevaşe pilotumuz ile aralarındaki platonik aşkı ve Uzay İmparatorlukları arasındaki entrikaları izlerken, Yaprak Dökümü soslu Game Of Thrones’in Mecha versiyonunu izliyormuş gibi bağlanıyorsunuz mevzuya…

Bu arada Armored Tropper Votoms Ovalardan oluşan bir serisi daha varmış.(Nasıl gözümden kaçmış?) İzleyince konuya ek yaparım dicem… ama büyük ihtimalle sözümü tutmayacağım bu yüzden site sahibimiz ile yeniden papaz olmamak adına söz vermemeyi tercih etmekteyim.

Son söz olarak

Mobile Suit Gundam can ise Armored Tropper Votoms canandır.

İzleyin izletin…

Ha bide akıllı olun…

6 yorum “GUNDAM VS VOTOMS… Aklımda Hiç Birşey Yok! Ne Yazsam? Derken…

  1. 🙂 sadece başlık dikkatimi çekti girdim okudum.. demekki neymiş? makale başlığı çok önemliymiş.

  2. Döktürmüşsün hocam yine. 🙂 İçerikten çok senin yazım tarzını seviyorum. Başarılı bir tarzın var bana göre 🙂

  3. Ahhaha güzel bir başlık ve güzel bir giriş yapılmış dediğiniz gibi bazen yazmak problem olabiliyor 😀

  4. Çocukluğumdan beri bu tür şeylere hep merak sarmışımdır zevkle okudum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir