Charlotte 2015 Anime Şeysi

13

Selam herkese;

Bir süredir anime incelemediğimi fark ettim. Bu güzel mi güzel 2015 yapımı seri hakkında biraz konuşayim o zaman.

Animemizde bazı insanlarda çeşitli özel güçler var. Örneğin, beden ele geçirme, ses kadar hızlı hareket edebilme, algı filtresi gibi. Bu yetenekler ergenlik dönemi ortaya çıkıyor ve ergenlik dönemi bittiğinde ise yok oluyor. Genelde özel güçleri olan kişilerin sadece bir adet özel gücü oluyor.

Hükümet ise bu özel güçlüleri yakalayıp üzerilerinde deney yapıyor. Bu insanlar ise bunun böyle gitmeyeceğini anlayıp, aynı lisede birleşip müttefik haline gelmişler.

Bu okuldaki öğrenci konseyi başka liselerde özel yetenekli öğrenci bulurlarsa kendi okullarına nakil ettirmeye çalışıyor ve gücünü bir daha kullanmaması için onu uyarıyorlar. Hem hükümetin yakalama kaygısı yüzünden, hemde bu yetenekler ergenlik bitince gidiyor, bununla yaşama bel bağlamak oldukça yanlış.

Animenin baş karakteri Yuu Otosaka beden ele geçirme yeteneği sayesinde sürekli kopya çeken bir öğrencidir. Hiç çaba göstermeden en prestijli liseyi kazanmıştır. Bunu izlemesi oldukça keyifli iken özel yeteneklilerin toplandığı lisenin öğrenci konseyi başkanı Nao Tomori bizim çocuğu bulur. “Sen de özel güç varmış hacı” diye mevzuya dalar, bizim çocuk ise “Yok öyle birşey” diyerek inkar eder. “Oğlum elimde video kaydı var, bizim okula geliyorsun” der ve “Hımm taam o zaman” la iş tatlıya bağlanır.

Yuu’nun okul değiştirip, öğrenci konseyine girmesiyle maceralarımız başlar.

Animede sevdiğim noktalardan biri olarak, duygu yüklü olmasıydı. Günümüzde çıkan fantastik animelerden bir tık farklı oluşu. Sizi yeri geliyor tüylerinizi diken diken edebiliyor. İlk bölümün ilk yarısı komedi, fantastik tarzdaki bir anime olarak görünsede mevzunun daha derin olduğunu anlıyoruz.

İzlemenizi tavsiye ederim. Son zamanlarda izlediğim animeler arasından One Punch Man’den sonra en iyisiydi diyebilirim. Onunda incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir sezondan oluşmaktadır. 13 bölümü ve 1 adette ova bölümü vardır. Bir gününüzü verip bile çabucak bitirebilirsiniz. Aşırı derece sürükleyici olduğundan sıkılacağınızı yada kapatmak isteyeceğinizi düşünmüyor.

Diyeceklerim bu kadar. Animenin açılışıyla bitirelim. İyi günler…

13 yorum “Charlotte 2015 Anime Şeysi

 1. İncelediğiniz için teşekkürler, ne zamandır anime izlemeye başlamaya çalışıyordum. Sağlam bir anime arıyorum fazla çocuksu olmayan. Güzel incelemeniz için teşekkürler.

 2. Bu tarz animasyonlar güzel oluyor. Özellikle japonlar bu konuda kendilerini çok aştılar, güzel kaliteli animeler yapıyorlar. Sürekli olarak izlemeye devam ediyorum.

 3. eski bir anime dizi alıntısıdır, umarım sevenleri bu siteden bulabillirler. çocuklar için çok daha uygun olduuna inanıyorum 🙂

 4. Anime şeysi başlığını görünce çok güldüm 🙂 Bir animesever olarak sitenizi beğeniyle takip ediyorum.

 5. bu aralar bir tane anime izlemek istiyorum. sanırsam buna başlayacağım. konusu ilginç geldi.

 6. anime şeysi 😀 arkadaşlar önerip duruyor anime anime ama bakalım başlıcaz bi ara 😀

 7. Tavsiye için teşekkürler fakat halen Bleach dizisinden sonra onun boşluğunu kapatacak dizi bulamadım.

 8. Güzel bi inceleme olmuş uzun zamandır bi anime arıyodum bu iyi oldu çok sağolun devvamını bekliyorum 🙂

 9. çok güzel bir değişiklik oldu bana bayadır izlemiyodum şimdi artık izliyorım çok teşekkür ederim kolay gelisn hocam 🙂

 10. Bu dizi bir harika dostum izeliyn anime şeysini güzel bilgilendirmede on numara hocam bu işi biliyor kolay gelsin 🙂

 11. Pardon da genelde Japonların yaptığı bu animelerde karakterler neden hiç Japon’a benzemez, gözler neden hep kocaman 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir