DOCTOR WHO’dan 11. Sezon Fragmanı // Neler oluyor, olabilir, olacak!?

8

Selamlar, sevgiler çok değerli Konu Deposu hakkidayatları… Sevdiğimiz, saydığımız, bir o kadar da sövdüğümüz dizi Doctor Who’dan yeni fragman geldi. Chris Chibnall’ın senaristliğe geçmesiyle, Doktor’un rejenere olup ilk defa kadın olmasıyla farklı bir sezon izleyeceğimiz zaten aşikardı. Hem Jodie Whittaker’ı yeni Doktor olarak görürken, hemde yeni yoldaşlar alışılmışın dışında duruyor. Hem fragmanı konuşalım. Hemde yeni sezon nasıl olabilir, onun hakkında sohbet edelim. İlk nevaleyi önünüze seriyorum…

Malımız bu arkadaşlar. Bir tartın bakın. Gözünüze nasıl geldi, inceleyin. Benim yorumuma gelecek olursak…

Doctor Who açlığımdan mıdır bilinmez, ben gaza geldim. Zaman yolculuğu konusu, kendimi bildim bileli benim ilgimi çekmiştir. Doctor Who modern sezonların başında bunu gayet güzel işlesede, sonrasında batırdığı epey nokta oldu. Moffat hiç senarist olmasaydı keşke. Şimdi senaristinde değişmesiyle ve gaz bir fragmanın gelmesiyle benim iştahım kabardı.

Fragman; başında bize özlemimizi, uzay zaman efektleri göstererek hatırlatıyor. Ardından klasikleşmiş olan Doktor’un koşma, kaçma sahneleriyle devam ediyor. Arkadaki tek düze ritimden oluşan müzik çok sıradan geldi. Umarım sezonda bunu tekrar ettirmezler. Doctor Who’nun kendine özgü müziklerini oldum olası sevmişimdir.

Bugüne kadar ki tüm Doktorlardan farklı olacağı aşikar. Hem yol arkadaşlarının çeşitliliği, hemde Doktor’da ki tartışmalara yol açmış değişimle, oldukça farklı bir sezon izleyeceğiz gibi. Şimdiden söylüyorum. Bu sezona laf eden bir sürü kişi çıkacak. Kötü yaparlarsa bende ederim. Şayet, farklı bir şey denedikleri için laf etmek uygun olmaz. 50 yıldan fazladır devam eden dizide aynı şeyler görmek sizi de sıkar.

Yeni Doktor’a fragmanda ilk bakış attığımda, Doktor olmanın anlamını bize tekrardan verebileceği konusunda ümitlendim. Enerjisi yüksek ve geçmişinden dolayı hüzünlerle dolu bir Doktor olacağını görebiliyorum. Fragman zaten sadece aksiyon sahnelerine değil, hüzün sahnelerine ve geçmişe dair dokunuşlara yer vermiş.

Bakalım nasıl olacak. 7 Ekim’de unutmayın.

8 yorum “DOCTOR WHO’dan 11. Sezon Fragmanı // Neler oluyor, olabilir, olacak!?

  1. Merakla ve özlemle bekliyorum. Doctor who dizisi, en sevdiğim yabancı dizilerden bir kaç tanesidir.

  2. Güzel bir sezon bizi bekliyor aynen hocam. Makale için teşekkür ederiz ..

  3. Konular sayesinde herhangi bir yabancılık çekmiyoruz.Faydalı bir site olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir